Korea Południowa wybiera walkę z Androidem

(Czy LG opracuje konkurencyjny system operacyjny z Samsungiem?)

Po wykupieniu Google-Motorola w zeszłym tygodniu niektórzy dziennikarze zastanawiali się, jak transakcja wpłynie na ekosystem Androida. Najważniejszym pytaniem było, czy producenci telefonów komórkowych, tacy jak Samsung i HTC, czuliby się mniej związani z systemem Android w przyszłości, zamiast wędrować w objęcia systemu Windows 7 lub innego konkurencyjnego systemu operacyjnego.

Chociaż mamy wątpliwości, czy ekosystem Androida jest bliski upadku, nie powstrzymało to rywali przed wykorzystaniem wykupu do własnych interesów. Nokia, na przykład, publicznie zaatakowała Google i sprzymierzyła się z Microsoftem w następstwie wykupu Motoroli. A teraz rząd Korei Południowej twierdzi, że chce stworzyć rywalizujący system operacyjny z LG i Samsung, wyobrażając sobie, że ich rodzime firmy mogą napotkać dodatkową konkurencję na scenie Androida zdominowanej przez Motorola i Google.

„Ponieważ Google jest systemem o otwartym kodzie źródłowym, nie może tak po prostu przejść z dnia na dzień na system o zamkniętym kodzie źródłowym”, pisze Kim Jae-hong, wiceminister z Ministerstwa Wiedzy. „Mimo to nie możemy całkowicie wykluczyć, że Google wejdzie w przyszłości do branży smartfonów”.

Rząd zapowiada, że ​​przed końcem roku zamierza uruchomić projekt, który pozwoli krajowym producentom urządzeń wspólnie opracować nowy mobilny system operacyjny typu open source i system operacyjny sieci Web.

Dla mnie to wszystko pachnie rybi. Kiedy wydaje się, że następne urządzenie Nexus zostanie uruchomione na Samsungu, jak Korea Południowa może udawać, że Google wybiera faworytów? Google ma wszelkie zachęty do utrzymywania otwartego Androida. Odniesienie sukcesu na scenie smartfonów poza iPhonem polega na chwytaniu terenu, a nie pionowej integracji. Google o tym wie, podobnie jak Samsung i LG. Chyba Korea Południowa i tak chce zacząć trochę gówna. Chwyć popcorn; to będzie niezłe przedstawienie!

0 Shares:
You May Also Like