Last.fm – Twoje osobiste radio

Last.fm to bez wątpienia jeden z najlepszych serwisów muzycznych w sieci. Możesz przesyłać strumieniowo swoje ulubione utwory bezpośrednio na komputer. Wprowadzenie tytułu utworu, nazwy wykonawcy lub gatunku muzycznego wystarczy, aby Last.fm skompilował dla Ciebie niestandardową listę odtwarzania w ciągu kilku sekund. Teraz Last.fm jest również dostępny jako aplikacja na Androida. Dowiedz się, czy ta aplikacja jest przeznaczona dla początkujących czy zaawansowanych użytkowników, czytając nasz pełny raport z testu.

Funkcje i zastosowanie

Aplikacja Last.fm oferuje całą gamę przydatnych funkcji, które wielu z Was zna już z wersji internetowej. Nie masz konta w Last.fm? Żaden problem. Rejestracja za pośrednictwem aplikacji jest tak samo łatwa jak na samej stronie internetowej.

Po skonfigurowaniu konta na stronie startowej aplikacji witają Cię następujące funkcje. W zakładce „Radio” znajdziesz:

Uruchom nową stację Twoja biblioteka polecana przez Last.fm Twoja okolica Najnowsze stacje

W zakładce „Profil” znajdziesz te same opcje, co na stronie:

Najlepsi artyści Najlepsi albumy Utwory Ostatnio odtwarzane Wydarzenia Znajomi Tagi

Kliknięcie „Uruchom nową stację” przedstawia kilka różnych opcji. Możesz wyszukiwać według wykonawców, słów kluczowych (tagów), a nawet wyszukiwać według innych użytkowników, aby słuchać list odtwarzania innych osób.

Scrobbling, moim zdaniem najfajniejsza funkcja Last.fm, jest oczywiście również częścią tej aplikacji. Kiedy „scrobblujesz”, w efekcie dzielisz się z Last.fm utworem, wykonawcą i/lub piosenką, której właśnie słuchasz. Korzystając z tych informacji, Last.fm może polecić muzykę, która pasuje do Twojego gustu. Wszystko to jest zintegrowane z aplikacją, dzięki czemu utwór odtwarzany w odtwarzaczu Android jest automatycznie synchronizowany z Last.fm. U góry ekranu pojawi się mały komunikat informujący, czy w danej chwili „scrobblujesz”. Podczas odtwarzania dowolnego utworu możesz wyświetlić biografię artysty, podobnych wykonawców, tagi, nadchodzące wydarzenia, a także fanów artysty. Myślę, że to niesamowita funkcja! Scrobbling możesz włączyć lub wyłączyć w swoich ustawieniach w dowolnym momencie.

W ustawieniach masz możliwość wyboru jakości przesyłania strumieniowego i opcji zestawu słuchawkowego.

Jeśli jesteś zarejestrowany w Last.fm, masz wszystkie zwykłe funkcje.

Podczas odtwarzania możesz kliknąć:

Uwielbiam ten utwór Zablokuj ten utwór Zatrzymaj ten utwór Następny utwór

Naciśnięcie przycisku menu podczas odtwarzania kieruje do następujących opcji:

Zobacz informacje Udostępnij tag Dodaj do listy odtwarzania Kup na Amazon

Byłem naprawdę zachwycony różnorodnością dostępnych funkcji. Masz ochotę kupić utwór od Amazona? Bez potu. Jeśli masz już zainstalowaną aplikację Amazon MP3 na swoim urządzeniu, możesz uzyskać bezpośredni dostęp do sklepu Amazon z dowolnego aktualnie odtwarzanego utworu.

Opcja udostępniania Last.fm jest również bardzo wszechstronna:

Last.fm Znajomi Wysyłaj przez Bluetooth (jeśli masz zainstalowaną aplikację Bluetooth) Pyszne Twitter SMS Email

Wszelkie dodatkowe aplikacje komunikacyjne, które mogłeś zainstalować, pojawią się w tym wyborze. Last.fm to także całkiem słodki widżet na ekranie, wyświetlający tytuł utworu, pozostały czas i wszystkie inne funkcje odtwarzania. Moim zdaniem ta aplikacja zasługuje na pełne sześć gwiazdek za sekcję funkcji i użytkowania.

Mała wpadka, która nie powinna nikogo dziwić: przesyłanie strumieniowe naprawdę wysysa żywotność baterii.

Dolna linia:

Niezależnie od tego, czy jest to dla początkujących, czy zaawansowanych użytkowników Last.fm, ta aplikacja oferuje wszystkie funkcje, jakich możesz sobie życzyć. Użytkownicy, którzy mają już konto, uzyskują pełny dostęp do wszystkich tych funkcji. Nowicjusze muszą zadowolić się tylko podstawowym przyciskiem „Uruchom nową stację”. Podsumowując, świetna robota, zwłaszcza wygląd i działanie aplikacji.

Ekran i elementy sterujące

Sterowanie może być nieco skomplikowane ze względu na szeroki wybór różnych funkcji. Gdy już zorientujesz się w aplikacji, nie powinieneś mieć problemów z ustaleniem poszczególnych menu. Trochę denerwowało mnie to, że wiele funkcji było dostępnych tylko za pomocą przycisku menu. Niektóre z tych funkcji można było łatwo umieścić na ekranie dotykowym, dzięki czemu wszystko było trochę schludniejsze.

Prawdziwą wisienką na torcie jest niesamowity wygląd aplikacji. Szklana konstrukcja aplikacji sprawia, że ​​korzystanie z niej jest przyjemniejsze.

Szybkość i stabilność

Sama wydajność jest dobra, ale podczas przesyłania strumieniowego rzeczy mają tendencję do opóźnień. Z nowszymi telefonami z Androidem nie powinieneś już doświadczać przestojów, a Twoja wydajność powinna ulec znacznej poprawie. Podczas testu moim największym problemem była próba pracy nad innymi rzeczami, podczas gdy utwór odtwarzany jest w tle.

Fakt, że doszło do kilku awarii aplikacji, jest dla mnie po prostu niewybaczalny.

Stosunek ceny do wydajności

Aplikacja i przesyłana strumieniowo muzyka są bezpłatne, podobnie jak na stronie internetowej.

0 Shares:
You May Also Like