LinkedIn wprowadza własną funkcję rozmów wideo w aplikacji, aby poprawić łączność

W zeszłym roku LinkedIn dodał opcję czatu wideo w celu ulepszenia łączności. Było to jednak możliwe tylko za pośrednictwem aplikacji innych firm, takich jak na przykład Zoom. Platforma wprowadziła w tym tygodniu kolejną funkcję wideo. Jaka była tego potrzeba? Nowa opcja rozmów wideo LinkedIn umożliwia użytkownikom prowadzenie rozmów wideo w aplikacji bez ingerencji jakichkolwiek pobranych aplikacji innych firm.

Powodem tego było zachowanie kontekstu rozmowy. Jak zauważono w różnych obszarach, gdy rozmowa została przeniesiona z LinkedIn na inną platformę wirtualną w celu przeprowadzenia sesji twarzą w twarz, istniała duża szansa na zagubienie rytmu w procesie. Aby utrzymać płynność, teraz użytkownicy będą mogli prowadzić sesję wideo bez konieczności przechodzenia do jakiejkolwiek innej aplikacji. Zaoszczędziłoby to użytkownikom zatrudniającym pracowników kłopotów z rejestracją w usługach lub pakietach wideorozmów.

Nowa funkcja jest łatwo zauważalna na czacie, a mianowicie „Utwórz spotkanie wideo”. Jeśli jednak ktoś chce przeprowadzić spotkanie w bardziej komfortowej strefie gdzie indziej, spotkanie może zostać przeniesione na inną platformę za pomocą opcji widocznej na dole ekranu konfiguracji. Ponadto czat wideo będzie zawierał również dane uczestników poniżej. Wszystko, co znajduje się na ich podstawowym profilu LinkedIn, będzie widoczne.


To nie wszystko, LinkedIn dodał również funkcję zapewniającą absolutną wydajność. Umożliwi to wyświetlenie monitów o czat wideo za każdym razem, gdy wspomnisz słowa podobne do niego. Na przykład, jeśli wyślesz tekst z informacją „powinniśmy rozmawiać na czacie wideo”, wówczas opcja czatu wideo będzie towarzyszyć Twojemu tekstowi. Ten monit na czacie wideo pozwoli Ci bezpośrednio zadzwonić bez dalszej wędrówki.

Podczas gdy LinkedIn pracuje nad swoimi funkcjami czatu wideo, zdecydował się również uwzględnić integrację kalendarza, aby ułatwić konfigurowanie harmonogramów i monitów e-mail. Użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do swojego okna czatu i wysyłać wiadomości w trakcie wideokonferencji. Wreszcie, podobnie jak zoom, użytkownicy mogliby również udostępniać swój ekran.

Chociaż obecny algorytm LinkedIn może na razie ułatwiać tylko spotkania wideo jeden na jednego, nie możemy się doczekać dodania kolejnych. No bo po co ktoś miałby wybrać tę platformę z tak ogromną wadą? LinkedIn wierzy, że uruchomienie własnej bazy wideo pozwoliłoby użytkownikom na bardziej połączone i autentyczne wrażenia. Ma nadzieję, że ta inicjatywa pomoże zbudować silniejsze więzi między użytkownikami.

Funkcja, która jest wprowadzana od dzisiaj, jest częścią szerszego spektrum wizualnego, które LinkedIn zamierza objąć, wprowadzając coraz więcej narzędzi wideo, takich jak udostępnianie historii i transmisje na żywo. Platforma ogłosiła również opcję, w której użytkownicy mogą dodawać filmy, aby ułatwić lepszą naukę.

Nie możemy się doczekać, aż LinkedIn osiągnie wszystkie swoje cele i stanie się jak dotąd najlepszą platformą zatrudnienia i nauki.

Czytaj dalej: Jaka jest najpopularniejsza witryna z wiadomościami w Ameryce? Odpowiedź może Cię zaskoczyć

0 Shares:
You May Also Like