Lokalizator samochodów – koleś, gdzie jest mój samochód?

Prawdopodobnie znasz uczucie przebywania poza domem w mieście, w którym nie znasz swojej drogi. Dumny z siebie, że znalazłeś miejsce parkingowe, spieszysz się na następne spotkanie. Udało ci się wszystko podsumować. A potem, w drodze powrotnej, jedyne, co przychodzi ci do głowy, to „koleś, gdzie mój samochód?”. Wątpię, czy facet stojący przed tobą może ci pomóc. Jedyną rzeczą, która może uratować ten dzień, jest Car Locator, aplikacja, która ułatwia wyszukiwanie miejsca, w którym zaparkowałeś swój pojazd.

Funkcje i zastosowanie

Lokalizator samochodów zapamiętuje, gdzie zaparkowałeś samochód i pomaga znaleźć do niego drogę po zakończeniu codziennych spraw. W tym celu Car Locator wykorzystuje różne rodzaje systemów nawigacyjnych. Możesz dać się poprowadzić Mapom Google. Możesz też pozwolić, aby Radar View zaprowadził Cię do celu. Możesz wybrać preferowane środki, w zależności od Twoich konkretnych potrzeb. Jeśli jesteś w mieście, warto skorzystać z systemu nawigacji, który opiera się na prowadzeniu za pomocą mapy. Ale jeśli jesteś w lesie, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest system radarowy, ponieważ ścieżki prowadzące przez lasy często nie pojawiają się w Mapach Google. Korzystając z „Podzielonego widoku” możesz jednocześnie zobaczyć obie opcje na ekranie.

Gdy korzystasz z Map, Twoja pozycja jest oznaczona zieloną kropką. Czarna linia wskazuje kierunek, w którym musisz iść. Pozycja Twojego samochodu jest pokazana przez czerwoną kropkę (możesz zmienić kolor w Ustawieniach). Z drugiej strony widok radaru wygląda bardzo podobnie do sonaru. Im bliżej pojazdu zbliżasz się, tym bliżej środka sonaru przesuwa się czerwona kropka.

Aby zapisać swoją pozycję, po prostu naciśnij przycisk „Zapisz lokalizację” w lewym dolnym rogu. Jeśli dokładność GPS będzie poniżej 52 stóp, lokalizator samochodów powiadomi Cię. Oprócz tego Car Locator ma dwie inne dobre funkcje, które pozwalają zapisać Twoją lokalizację. Pierwszy jest dość prosty: wystarczy potrząsnąć telefonem z Androidem i zaznaczyć, gdzie się znajdujesz. Aby skorzystać z tej funkcji, po prostu aktywuj ją w Ustawieniach. Drugą opcją jest zapamiętanie Twojej lokalizacji przez Bluetooth. Do tego potrzebujesz wtyczki Bluetooth do lokalizatora samochodów (którą możesz pobrać tutaj). Po zainstalowaniu możesz go aktywować w Ustawieniach. Działa to w następujący sposób: po połączeniu Androida z urządzeniem Bluetooth (np. radiem samochodowym), Car Locator automatycznie zapisze Twoją pozycję po opuszczeniu pojazdu. To sprawia, że ​​ręczne wprowadzanie pozycji jest zbędne.

Zakładka Szczegóły informuje Cię od kiedy Twój samochód był zaparkowany w danej lokalizacji, a także jak daleko znajduje się Twój pojazd w stopach lub metrach. Poniżej zobaczysz strzałki wskazujące kierunek Twojego samochodu. Możesz dodać każdą lokalizację do ulubionych za pomocą przycisku gwiazdki, w ten sposób możesz uzyskać dostęp do tych pozycji, kiedy tylko chcesz.

Czy znasz już planer tras Google Maps? Dobry! Ponieważ można to zastosować również w Car Locator. Biorąc to pod uwagę, musisz wyszukać tę funkcję, ponieważ nie jest to oczywiste. Klikając „Więcej” pod przyciskiem menu, otworzy się drugie menu, w którym należy wybrać „Wskazówki dojazdu”. Natychmiast znajdziesz się w narzędziu do planowania trasy w Mapach Google i możesz pozwolić sobie na nawigację. Całkiem słodki!

We wspomnianym menu możesz również dodać notatki lub zdjęcia lokalizacji. Co więcej, opcjonalne jest również samodzielne określenie pozycji, wprowadzając szczegółowe informacje o długości i szerokości geograficznej. Ta opcja jest chyba najbardziej atrakcyjna dla geograficznych profesjonalistów wśród nas.

Martwi mnie to, że nie możesz wyłączyć Lokalizatora samochodów: nie możesz wyłączyć aplikacji ani bieżącego wyszukiwania lokalizacji. Tak więc każde nowe wyszukiwanie zaczyna się jako nowa instancja, a poprzednie kończy się dopiero w tym momencie. Myślę, że wciąż jest coś, nad czym trzeba popracować.

Konkluzja:
Ta aplikacja jest z pewnością przydatna dla wiecznych poszukiwaczy samochodów. Trochę trudniejsze może okazać się poszukiwanie samochodu w wielopiętrowym garażu. Możesz jednak podać więcej szczegółów na temat dokładnej lokalizacji swojego samochodu, wstawiając notatki i zdjęcia miejsca, w którym go zostawiłeś.

Ekran i elementy sterujące

Po pierwsze: neonowa zieleń na czarnym tle nie jest zbyt łatwa dla oczu. Car Locator ogranicza się do podstaw, więc nie ma sensu szukać bardziej wyszukanych elementów projektu, ponieważ po prostu nie istnieją.

Obsługa aplikacji jest jednak dość łatwa. Kilka funkcji powinno być bardziej wyeksponowanych, np. wyświetlanie danej trasy za pomocą Google Maps – trzeba przejść przez dwa menu, żeby w ogóle zorientować się w tej funkcji.

Szybkość i stabilność

Car Locator działał sprawnie i bezbłędnie naprowadził mnie na moje dwie pozycje próbne.

Stosunek ceny do wydajności

Lokalizator samochodów można pobrać za 3,99 USD z Android Market.

Wersję Lite lokalizatora samochodów – z której można korzystać tylko 15 razy – można również znaleźć w Android Market.

0 Shares:
You May Also Like