Menedżer automatycznego uruchamiania — zapobiegaj automatycznym uruchamianiom

Istnieje wiele aplikacji, które wydają się uruchamiać automatycznie, kiedy tylko zechcą. Niektóre aplikacje po prostu wydają się mieć własny umysł i uruchamiają się samodzielnie bez pytania o zgodę. Autorun Manager ma położyć kres całemu chaosowi i dostosować wszystkie aplikacje do tego, czego chcesz.

Dowiedz się, jak Autorun Manager może pomóc Ci uzyskać kontrolę nad renegackimi aplikacjami w Twoim telefonie.

Funkcje i zastosowanie

Jak powie Ci większość użytkowników Androida, zwykle dobrym pomysłem jest zapobieganie automatycznemu uruchamianiu się niechcianych aplikacji w tle bez Twojej wiedzy. Ale to nie znaczy, że powinieneś dążyć do zabicia wszystkich automatycznych uruchomień, ponieważ kilka aplikacji może być w rzeczywistości niezbędnych i niezbędnych dla Twojego telefonu. Autostart Androida i pasek zadań Windows to nie to samo – powszechne nieporozumienie wśród początkujących użytkowników Androida. Aplikacje mogą tworzyć tak zwane detektory zdarzeń (znane również jako intencje), które służą do śledzenia określonej aktywności (np. połączeń przychodzących, połączeń internetowych, uruchamiania itp.) i są częścią pakietu instalacyjnego. Intencje te są niezbędne, aby telefon dzwonił w przypadku połączeń przychodzących lub odbierał wiadomości tekstowe bez konieczności uruchamiania komunikatora. Tego rodzaju procesy są integralną częścią Twojego telefonu i nie wolno ich zabijać.

Chociaż mogą wystąpić pewne ważne automatyczne rozruchy, jest również wiele śmieci, które automatycznie uruchamiają się i zmniejszają żywotność Twojej cennej baterii. Najczęściej to programiści aplikacji włączają funkcję autostartu do pakietu instalacyjnego, nawet tego nie zauważając. Dlatego Facebook, na przykład, uruchamia się za każdym razem, gdy wyłączam, nawet jeśli w rzeczywistości go nie używam.

Istnieją dwie możliwości pozbycia się tych niechcianych aplikacji: albo usuniesz osadzony detektor zdarzeń (wymaga uprawnień administratora) albo po prostu zamkniesz aplikację po jej uruchomieniu (root nie jest potrzebny). Istnieje kilka aplikacji dostępnych dla obu opcji: AutoStarty dla pierwszej i Startup Auditor dla drugiej.

Dzięki Autorun Manager możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, ponieważ działa w obie strony, a nawet przewyższa konkurencję!

Bez korzenia (tryb podstawowy)

Tutaj możesz wyłączyć wiele aplikacji zaraz po uruchomieniu. To nie wyświetla wszystkich intencji, ale tylko te, które mówią, że rozruch został zakończony. W zwykłym języku angielskim oznacza to, że wyświetlane są tylko aplikacje, które uruchamiają się bezpośrednio po uruchomieniu. Ponadto masz możliwość skonfigurowania aplikacji tak, aby rozpoznawała automatyczne restarty i automatycznie zabijała aplikację, gdy to nastąpi. W przypadku większości innych tego rodzaju aplikacji, automatyczne zabijanie aplikacji prowadzi do niekończącego się cyklu start-kill-start-kill, co jest zarówno frustrujące, jak i bardzo szkodliwe dla żywotności baterii. Na szczęście Autorun Manager może określić, kiedy wystąpi ten rodzaj błędnego koła i oznaczyć aplikację jako taką. W ten sposób będziesz wiedział, jak unikać wyłączania tej aplikacji.

Z rootem (tryb zaawansowany)

Dzięki temu możesz samodzielnie dezaktywować intencje. Wyłączenie intencji oznacza, że ​​aplikacja nie uruchomi się w pierwszej kolejności. To całkowicie pozbywa się wszystkich twoich problemów. Nie jest to jednak tylko zabawa i gra, więc pamiętaj o jednej rzeczy: pamiętaj o cofnięciu wszelkich zmian wprowadzonych przez Autorun Managera przed jego odinstalowaniem. W przeciwnym razie zmiany te będą trwałe i nie będziesz już mógł ich cofnąć, nawet jeśli ponownie zainstalujesz Autorun Manager. Na szczęście aplikacja wyświetla wszystkie zmiany w ustawieniach w trybie zaawansowanym.

Kolejny duży plus: w przeciwieństwie do innych aplikacji, możesz przywrócić wszystko do pierwotnego stanu za pomocą zaledwie trzech kliknięć Karta Zaawansowane -> Przycisk menu -> Przywróć wszystko. Zrobione!

Dolna linia:

Autorun Manager jest bezkonkurencyjny w swojej kategorii. Aplikacja zawiera wszystko, o co możesz poprosić. Bez wątpienia najlepszy zabójca autostartu na rynku.

Ekran i elementy sterujące

Pomimo tego, że jest tak złożoną aplikacją, Autorun Manager jest zaskakująco łatwy w użyciu. Nie musisz być guru Androida, aby poznać tajniki tej aplikacji. Domyślne ustawienia mają na celu ochronę przed uszkodzeniami powodowanymi przez inne osoby korzystające z telefonu. Wszystkie aplikacje systemowe są ukryte, musisz samodzielnie włączyć tryb zaawansowany w ustawieniach.

Dolna linia: Świetne intuicyjne sterowanie i wydajny układ.

Szybkość i stabilność

Niesamowita wydajność również pod względem szybkości i niezawodności. Autorun Manager nie tylko działa płynnie, ale skanuje wszystkie Twoje zamiary w rekordowym czasie. Awarie? Kompletnie nic.

0 Shares:
You May Also Like