Microsoft licencjonuje technologię Android na HTC

Jedna z moich pierwszych historii pojawiła się wczoraj wieczorem, gdy Microsoft osiągnął umowę licencyjną z HTC za naruszenie niektórych ich patentów dotyczących technologii Linux na wszystkich swoich telefonach z Androidem. Dobre wieści? Przynajmniej nie stoją w obliczu prawnej bitwy z Microsoftem, tak jak z Apple.

CNET napisał, że od kilku lat Microsoft twierdzi, że Linux narusza ich patenty. Engadget dość dobrze podsumowuje sytuację, mówiąc:

…Microsoft uważa, że ​​elementy zarówno interfejsu użytkownika, jak i podstawowego systemu operacyjnego naruszają jego prawa. Jest to w dużym stopniu zgodne z krucjatą producenta Windowsa, by zgłosić roszczenia patentowe na Linuksa, który w przeszłości ozdobił go umowami licencyjnymi krzyżowymi z Amazonem i Xandrosem, a także ugodą z TomTom.

Nie jest jasne, czy jest to ruch HTC, aby nie dać się zaatakować z dwóch różnych kierunków, czy też w jakiś sposób wzmocnić lepszą obronę przed Apple. Microsoft miał to do powiedzenia na temat swoich relacji biznesowych z HTC:

„HTC i Microsoft mają długą historię współpracy technicznej i handlowej, a dzisiejsza umowa jest przykładem tego, jak liderzy branży mogą zawierać porozumienia handlowe dotyczące własności intelektualnej” — powiedział Horacio Gutierrez, wiceprezes korporacyjny i zastępca głównego doradcy ds. Własności Intelektualnej i Licencjonowania. w firmie Microsoft. „Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z HTC”.

Inne źródła: AndroidCentral, Engadget, Microsoft

Obraz z Engadget

0 Shares:
You May Also Like