Microsoft oferuje pierwszą aplikację na telefony komórkowe Google Android

Microsoft stworzył aplikację, która współpracuje z telefonem Google z Androidem.

To darmowe oprogramowanie, nazwane Tag, wykorzystuje kamerę telefonu do przekształcenia go w mobilny czytnik kodów kreskowych. Jest to pierwsza aplikacja, którą Microsoft stworzył dla systemu operacyjnego Android – jednego z kluczowych rywali dla Windows Mobile.

Android jest jednym z ostatnich, który otrzymał aplikację Tag, która jest dostępna na telefony z systemem Windows, telefony iPhone, Blackberry i Symbian.

Używając Tag i podobnych programów, kody kreskowe mogą stać się kuponami, które łączą ludzi ze stronami internetowymi, przekazują informacje lub dają odwiedzającym zniżkę w sklepie internetowym.

Wydanie aplikacji na Androida jest kontynuacją programu Microsoftu tworzenia oprogramowania dla konkurencyjnej firmy telefonicznej. W grudniu 2008 roku wyprodukowała swoją pierwszą aplikację na iPhone’a o nazwie Seadragon, a na początku 2009 roku wypuściła Tag dla telefonu Apple.

Apple ma najbardziej dojrzały sklep z aplikacjami mobilnymi. Na początku stycznia Apple poinformowało, że z jego sklepu pobrano ponad trzy miliardy aplikacji.

Premiera Microsoftu odbywa się na tle większej współpracy operatorów w zakresie oprogramowania telefonu.

W lutym 24 największych operatorów telefonii komórkowej na świecie połączyło siły, aby stworzyć społeczność aplikacji hurtowych. Będzie to miało na celu ułatwienie twórcom aplikacji tworzenia i sprzedawania aplikacji na telefon.

Powszechnie uważa się, że operatorzy mają na celu odebranie kontroli nad lukratywnym rynkiem aplikacji firmom programistycznym i producentom telefonów.

Firma Microsoft niedawno zaprezentowała nową wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego o nazwie Windows Phone 7 Series, która zostanie publicznie udostępniona w 2010 roku.

0 Shares:
You May Also Like