Miernik połączeń 3G (beta)

Nie każdy ma wszechstronny, nieograniczony plan u swojego operatora telefonii komórkowej, więc niektórzy z nas nadal muszą się upewnić, że nie przekraczamy limitów naszego planu: Ile danych wykorzystałem? Ile dołączonych minut i SMS-ów mi zostało? Czy zostanę obciążony dodatkową opłatą? Call Meter 3G (beta) może pomóc Ci odpowiedzieć na wszystkie te pytania i nie tylko. Dowiedz się, jak w naszym raporcie z testu.

Funkcje i zastosowanie

Call Meter 3G (beta) to już trzecia wersja tej aplikacji. Wciąż w fazie beta, ta aplikacja jest jedną z niewielu, która utrzymuje zakładki połączeń, SMS-ów, MMS-ów i wykorzystania danych. Po skonfigurowaniu możesz użyć aplikacji lub widżetu, aby uzyskać pełny przegląd wszystkich swoich kosztów:

Ile minut/tekstów zawartych w zestawie wykorzystałem? Ile będzie mnie to kosztować? Ile danych zostało przeniesionych? Ile SMS-ów i połączeń wykonałem i odebrałem?

Call Meter 3G (w skrócie CM3) resetuje wszystkie swoje liczniki automatycznie na początku każdego cyklu rozliczeniowego (np. początek nowego miesiąca). CM3 pozwala skonfigurować alerty użytkowania i dostosować interwał aktualizacji (krótkie interwały = dokładne statystyki, długie interwały = lepsza żywotność baterii). W zaawansowanych konfiguracjach możesz nawet uwzględnić/wykluczyć określone liczby ze swojej listy. Jest to bardzo przydatna funkcja dla osób posiadających plany, które pozwalają na nielimitowane połączenia w ramach określonej sieci lub grupy.

Ekran i elementy sterujące

Jak tylko skonfigurujesz aplikację, w zasadzie wszystko gotowe. Widżety są proste i pouczające, a aplikacja ma tylko jeden ekran ze wszystkimi informacjami. Dotknięcie widżetu po prostu przekieruje Cię do głównego ekranu aplikacji. W aplikacji brakuje uniwersalnego widżetu, który zawierałby wszystkie statystyki (połączenia, SMS-y, MMS-y, dane). Na razie musisz zadowolić się umieszczeniem osobnego widżetu 1×1 dla każdej statystyki na ekranie głównym.

Z głównego ekranu można uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji, naciskając przycisk menu. Możesz szybko przejść do dowolnej daty, aby sprawdzić dokładne informacje o określonym przedziale czasu. Masz również możliwość przeglądania logów. Zapraszamy również do wciśnięcia przycisku Przekaż darowiznę, który pomaga wesprzeć programistów i sprawi, że nieznośne reklamy znikną.

Wreszcie, co nie mniej ważne, możesz również przejść do swoich Preferencji. Tutaj możesz dostosować jakie informacje do swoich upodobań i wprowadzić swoje limity w zależności od tego, czy masz abonament miesięczny, czy minuty przedpłacone.

Zaawansowane preferencje wymagają trochę czasu, co jest ceną za elastyczność. Dlatego uważam, że mały poradnik lub artykuł na Wiki znacznie ułatwiłby to nam użytkownikom. Niestety, twórcy Call Meter 3G (beta) nie włożyli dodatkowego wysiłku, aby tak się stało.

Podsumowując, aplikacja robi naprawdę dobre wrażenie, biorąc pod uwagę fakt, że wciąż jest to tylko wersja beta.

Szybkość i stabilność

Call Meter 3G (beta) działa idealnie bez żadnych usterek. Nie miałem żadnych problemów.

Stosunek ceny do wydajności

Call Meter 3G (beta) jest dostępny bezpłatnie w Android Market. Przekaż darowiznę, aby reklamy zniknęły.

0 Shares:
You May Also Like