MIUI: Jak aktywować licznik FPS w smartfonie Xiaomi?

Na smartfonie Xiaomi lub Redmi możesz zobaczyć w czasie rzeczywistym, czy Twoja gra mobilna działa z prędkością 60 FPS, czy nie. MIUI oferuje bardziej wszechstronny natywny licznik FPS niż większość innych nakładek na Androida. Wyjaśniamy, jak włączyć tę funkcję MIUI.

Xiaomi nie jest jedynym producentem, który oferuje natywny licznik FPS. Ta funkcja jest bardzo pożądana przez mobilnych graczy. Znajomość szybkości FPS w grze w czasie rzeczywistym może się przydać. Jeśli szybkość FPS nie jest stała i bardzo się zmienia, oznacza to, że należy np. obniżyć grafikę. To także sposób na lepsze zrozumienie zmiennej częstotliwości odświeżania ekranu, zwłaszcza na wyświetlaczach LTPO 2.0, która może wynosić od 1 do 120 Hz.

Aby włączyć licznik FPS w smartfonie Xiaomi:

    Włączyć Opcje programistyczne (naciśnij 7 razy wersję MIUI w O tym telefonie). Iść do Ustawienia następnie Dodatkowe ustawienia.
    Iść do Opcje programistyczne.
    Przewiń w dół do Monitorowanie Sekcja. Pod Monitorowanienaciśnij Monitor mocy.
    Pod Narzędzia do monitorowania szybkości klateknaciśnij Początek.

Informacje wyświetlane w czasie rzeczywistym w lewym górnym rogu ekranu nakładają się na ekran aplikacji. Aby temu zapobiec, możesz zminimalizować okno, przesunąć je lub po prostu zamknąć. Zauważ, że ten licznik różni się od tego oferowanego przez Google, który znajduje się również w opcjach programisty. Licznik wyświetla również inne informacje, takie jak temperatura smartfona czy ilość używanej pamięci RAM.

0 Shares:
You May Also Like