Monitor systemu operacyjnego — zaglądanie pod maskę Androida

Czy zawsze ciekawiło Cię, co naprawdę robi Twój system? Zawsze chciałeś wiedzieć, które zużywają najwięcej pamięci i z czym komunikują się Twoje aplikacje? Czy nie jest przerażające myślenie o tym, jak działają Twoje aplikacje w trybie tła, kiedy śpisz? OS Monitor to odpowiednie narzędzie, które pozwoli Ci przejąć kontrolę nad Twoimi aplikacjami. Dowiedz się więcej w dzisiejszym teście.

Funkcje i zastosowanie

Dzięki OS Monitor możesz zajrzeć do wnętrza swojego systemu Android. Ta aplikacja jest Twoim szwajcarskim scyzorykiem, dzięki któremu możesz dowiedzieć się, co naprawdę robią Twoje aplikacje.

Po pierwsze, możesz wyświetlić listę wszystkich swoich procesów: możesz wyświetlić wszystkie aktualnie uruchomione procesy (procesy systemowe można odznaczyć w razie potrzeby) posortowane według użycia pamięci lub procesora. Dotknięcie określonego procesu otwiera wyskakujące okno, w którym możesz go zabić, zmienić lub wyświetlić dziennik procesu. Możesz także zaznaczyć wiele pól wyboru, aby zaznaczyć kilka procesów jednocześnie.

Druga karta nazywa się Sieć i zawiera listę wszystkich urządzeń sieciowych telefonu, w tym wszystkie dostępne informacje. Będziesz zaskoczony, ile ich jest! Najbardziej istotne dla Ciebie są sieci Wi-Fi i komórkowe, ponieważ adresy IP i MAC nie są zbyt ekscytujące.

Przechodzimy do trzeciej zakładki o nazwie Połącz. Tutaj możesz wyświetlić wszystkie swoje obecne połączenia i aplikacje, które za nimi stoją. W ten sposób możesz dokładnie zobaczyć, gdzie Twoje dane są wysyłane lub odbierane. Dotknięcie jednego z nich uruchamia wyszukiwanie whois, w tym szczegółową mapę, dzięki czemu można zobaczyć, gdzie znajdują się inne serwery. (Ostrzeżenie: ta funkcja ma obecnie problemy, które są spowodowane użyciem interfejsu API, a nie są związane z samym Monitorem systemu operacyjnego. Deweloper pracuje obecnie nad rozwiązaniem).

Zakładka Różne pokazuje różnego rodzaju informacje systemowe, takie jak zakres częstotliwości procesora, stan baterii oraz inne dane systemowe.

Ostatnie, ale nie mniej ważne, zakładki Wiadomości umożliwiają przeglądanie dziennika systemowego.

Wciąż nie skończyłem pracy z aplikacją. Jeśli masz zrootowany telefon, możesz również zamrozić procesor. Jeśli chcesz zaoszczędzić na baterii, to spowalnia częstotliwość procesora. Możesz też iść w przeciwnym kierunku, ale na własne ryzyko.

Aplikacja oferuje wiele opcji, które są jasno określone. Możesz osadzić animowany licznik procesora na pasku stanu. Możesz także skonfigurować tak, aby OS Monitor uruchamiał się automatycznie podczas uruchamiania. Mógłbym mówić i mówić, ale myślę, że rozumiesz sedno tego.

Ekran i elementy sterujące

OS Monitor wygląda schludnie i skrupulatnie. Nie marnuje się miejsca i wszystko jest łatwe do zlokalizowania. Sterowanie jest niezwykle intuicyjne, a aplikacja jest prosta pomimo wszystkich dostępnych opcji i konfiguracji. Nie wiem, co mogli zrobić lepiej pod tym względem, ale mam nadzieję, że kolejne wersje będą miłym zaskoczeniem ☺

Szybkość i stabilność

Używam OS Monitora od ponad dwóch miesięcy i ani razu się nie zawiesił! Wszystko zawsze przebiegało gładko i szybko.

Stosunek ceny do wydajności

OS Monitor można pobrać bezpłatnie z Android Market. Pozwolę sobie dać tutaj 5 gwiazdek, ponieważ deweloper błyskawicznie odpowiada na wszelkie pytania, uwagi czy wątpliwości. Dobra obsługa klienta!

0 Shares:
You May Also Like