Motorola Droid X Pierwsze wrażenia

Oto recenzja telefonu autorstwa Ryana Ericksona z AndroidPIT! Dostał Droid X wkrótce po dniu premiery i zgłosił się na ochotnika do przeprowadzenia praktycznej recenzji dla społeczności AndroidPIT.

Ta recenzja omówi moje wrażenia z Motoroli Droid X, a także moje przemyślenia na temat ekranu, jakość wykonania i projekt, system operacyjny i wydajność, jaką zapewnia ten potwór. Mam nadzieję, że przeczytacie moją recenzję na wszystkie wasze pytania.

Mam swojego Droida X od nieco ponad tygodnia i mam tylko pozytywne rzeczy do zgłoszenia. Na początku martwiłem się rozmiarem i zastanawiałem się, czy będzie wygodny w użyciu. Odpowiedź brzmi tak, rozmiar telefonu nie wpływa na jego użyteczność. Wygląda na to, że ten telefon jest przeznaczony do multipedii i działa ponad moje oczekiwania! Oglądanie filmów HD i nagrywanie filmów 720p na kamerze 8 MP z podwójną lampą błyskową LED to przyjemność. Moja recenzja obejmie specyfikację telefonu i jego działanie w różnych obszarach.

Na początek opowiem o pierwszej rzeczy, która wyskakuje z tego telefonu. To masywny wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala! Ten wyświetlacz ma oszałamiającą rozdzielczość 854 x 480. Ta rozdzielczość jest bardzo wysoka jak na smartfon i bardzo dobrze konkuruje z innymi smartfonami z wyższej półki. Surfowanie po sieci na ekranie o takim rozmiarze plus jego bardzo wysoka rozdzielczość to wspaniałe doświadczenie.

Jednak rozmiar ekranu i rozdzielczość nic nie znaczą, jeśli kolory są matowe i nieprzyjemne dla oka. Jak więc Droid X radzi sobie z przeglądaniem obrazów? Fantastycznie, przed tym telefonem miałem oryginalnego Motorolę Droid i uważałem, że ten ekran jest najlepszym wyborem, i pamiętam, że powiedziałem sobie, że ten ekran będzie trudny do pokonania. Moim zdaniem Droid X zapewnia głębsze kolory i jaśniejszy ekran. Ten piękny ekran jest chroniony przez nową technologię ekranu zwaną szkłem goryla. Szkło to sprawia, że ​​telefon bardzo trudno zarysować i pęknąć. Kolejną zaletą wyświetlacza WVGA, który wybrała Motorola, jest to, że światło słoneczne jest mniej uciążliwe niż w przypadku telefonu takiego jak niesamowity Droid z wyświetlaczem AMOLED.

Następna na liście jest budowa, jakość i design. Jeśli chodzi o wygląd, ten telefon jest bardzo atrakcyjny. Zaczynając od przodu widać typowe dla Androida przyciski. Zaczynając od lewej do prawej, masz przycisk menu, home, back i wyszukiwanie po prawej stronie. Przesuwając się na prawą stronę w górę, masz przełącznik głośności, a na dole przycisk aparatu. Lewa strona telefonu jest prawdopodobnie najbardziej ekscytującą stroną, ponieważ ma micro USB do ładowania i mini gniazdo HDMI do wyświetlania filmów HD i zdjęć na telewizorze. W górnej części telefonu znajduje się gniazdo słuchawkowe 3,5 mm oraz przycisk blokady/zasilania. Kolejną ciekawą rzeczą, którą znajdziesz na górze, jest jeden z trzech mikrofonów. Ten w szczególności służy do redukcji szumów.

Motorola wykonała świetną robotę przy projektowaniu tego telefonu do przechwytywania dźwięku. Ten telefon jest jednym z pierwszych obsługujących system trzech mikrofonów. Jeden znajduje się tuż pod przyciskami z przodu telefonu, jeden tuż pod baterią z tyłu telefonu, a ostatni, jak wspomniałem na górnej części telefonu. Mikrofon z przodu służy do nagrywania dźwięku podczas rozmów telefonicznych. Mikrofon z tyłu służy do przechwytywania dźwięku obiektu w nagrywanym filmie. Widać, że zaprojektowanie tego piękna poświęciło wiele czasu i szczegółów.

Idąc dalej, następny jest system operacyjny. Dla tych, którzy nie wiedzą, co to oznacza, jest to system operacyjny. Teraz, podobnie jak wiele telefonów z Androidem na rynku, ten telefon jest dostarczany z systemem Android 2.1. Tym, co odróżnia Droid X od standardowych telefonów z Androidem, jest skórka sieci społecznościowych Motoroli, która została zastąpiona systemem Android 2.1. Ta skórka pozwala na inny wygląd zapasów Androida, a także widżetów Motorola. Te widżety pozwalają zdecydować, jak duże lub małe mają być widżety. Jest to bardzo pomocne narzędzie, gdy przestrzeń jest ograniczona lub pod dostatkiem. Dostępnych jest 7 ekranów głównych, które można w 100% dostosować do własnych upodobań. Na tym polega piękno systemu operacyjnego Android. Ty, właściciel, masz pełną kontrolę nad kreatywnością. Droud X nie jest wyjątkiem.

Później w sierpniu ten telefon zostanie zaktualizowany do Androida 2.2 Froyo, który umożliwi obsługę flash, a także kompilator JIT, który modyfikuje procesor, aby zapewnić użytkownikowi nawet 5-krotny wzrost prędkości. Widząc, jak właśnie przeszedłem do wydajności, przypuszczam, że możemy połączyć sekcję os z sekcją wydajności. Pod maską ten telefon nie kręci. Jest wyposażony w procesor TI OMAP 1GHz i 512 MB pamięci RAM. Taka ilość pamięci RAM oznacza, że ​​wielozadaniowość będzie dziecinnie prosta, bez względu na to, ile aplikacji masz otwartych. Szybkość procesorów jest widoczna zarówno podczas normalnego użytkowania, jak i intensywnego użytkowania. Granie w gry na tym telefonie to bardzo przyjemne doświadczenie, podobnie jak poczta e-mail i internet. Ten telefon komplementuje słuchawki Droid, mówiąc: „nie ma ograniczeń co do tego, co robi Droid”. Ten telefon jest również wyposażony w 8 GB pamięci wewnętrznej oraz wstępnie zainstalowaną kartę microSD o pojemności 16 GB. To bardzo duża ilość pamięci zaraz po wyjęciu z pudełka.

Podsumowując, jestem pod wrażeniem tego telefonu. Jestem przekonany, że to obecnie król rynku telefonów z Androidem. Oczywiście zmieni się to w przyszłym tygodniu, kiedy jestem pewien, że wyjdzie jeszcze 30 telefonów; ). Gorąco polecam każdemu zainteresowanemu zakupem telefonu z Androidem po raz pierwszy lub uaktualnieniem, aby dać temu telefonowi szansę, aby sprawdzić, czy spodoba ci się tak samo jak ja. Dziękuję wszystkim za przeczytanie, mam nadzieję, że pomoże to w zrozumieniu i pytaniach przez telefon! Jeśli ktoś ma jakieś pytania, których nie uwzględniłem w tej recenzji, proszę o e-mail.

0 Shares:
You May Also Like