Motorola przywraca Google TV z martwych

Podczas gdy wszyscy są zajęci szaleństwem z powodu zakupu Motoroli przez Google, niektóre mniejsze wiadomości związane z historią giną wśród wszystkich krzyków i wrzasków. To przejęcie jest czymś więcej niż tylko próbą kontrolowania przez Google rynku smartfonów, ale daje też gigantowi wyszukiwarek możliwość ponownego uruchomienia wcześniej nieudanych projektów, takich jak Google TV. Czy Motorola z powodzeniem może przywrócić Google TV do życia?

Brak producentów telewizorów, którzy chcieliby preinstalować Google TV (tj. Androida) w swoich produktach, pozostawił Google bardzo małe pole manewru. Bez odpowiedniego sprzętu Google TV nie ma sensu. Biorąc pod uwagę reputację Motoroli jako producenta elektroniki użytkowej, w tym telewizorów, Google widzi nowe okno możliwości.

Powinno to dać Google wystarczającą siłę do walki z amerykańskimi firmami kablowymi, które blokują Google TV w domach ludzi. Gdy tylko pierwsze urządzenia Google TV zaprojektowane przez firmę Motorola trafią na rynek, inni producenci dołączą bezpłatny system operacyjny do swoich telewizorów. W oparciu o ten bardzo prawdopodobny scenariusz, Google TV może potencjalnie stworzyć cały ekosystem Google TV – wszystko z pomocą działu elektroniki domowej Motoroli.

Jak widać, konsekwencje historycznego przejęcia Google wykraczają daleko poza sferę smartfonów i mogą potencjalnie wpłynąć na sposób, w jaki ludzie będą w przyszłości wchodzić w interakcję ze swoimi telewizorami.

0 Shares:
You May Also Like