Najlepsze inteligentne termometry do grilla: Jaki jest najlepszy model w 2022 roku?

Czas na jedzenie! Chcesz rozpocząć sezon grillowania od perfekcyjnego przygotowania? Jeśli tak, oznacza to, że najpierw będziesz musiał wypolerować grill do grilla na wysoki połysk i szybko oszacować ceny żywności. To może być dość trudne, ponieważ wojna na Ukrainie zakłóca dostawy żywności na całym świecie, ale przygotowanie się jest zawsze dobrą wskazówką do naśladowania.

Ponadto teraz jest możliwość zdobycia ważnego sprzętu do grillowania. Szczególnie przydatne w tym zakresie są termometry do grilla. Sprytni przedstawiciele tej gildii zapewniają, że możesz perfekcyjnie upiec każdy kawałek mięsa, gdy siedzisz z gośćmi, zamiast pocić się przy grillu.

NextPit wybrał dla Ciebie pięć różnych termometrów do grilla, z których wszystkimi można sterować za pomocą aplikacji. Niezależnie od tego, czy szukasz niedrogiego termometru, czy wysokiej klasy rozwiązania dla profesjonalnych mistrzów grillowania, każdy powinien znaleźć odpowiedni model. Jednak nie tylko przedstawiamy Ci pięć inteligentnych termometrów do grilla, ale także zapewniamy przewodnik zakupu, dzięki któremu wiesz, na co zwracać uwagę.

Najlepsze inteligentne termometry do grilla

Rekomendacja redaktora Najlepsza alternatywa Najlepszy stosunek jakości do ceny Zaawansowana alternatywa Wodoodporna alternatywa
Produkt Mięso+ Weber iGrill 2 Inkbird IBT 2X Blok mięsny Inkbird IBT 4XC
Obraz
Cena £ 99,95 USD 98,02 $ 29,99 USD 299,95 zł 53,99 USD
Wyświetlacz tak tak tak tak
Zakres temperatury do 275 stopni Celsjusza -30 do 300 stopni Celsjusza 0 do 300 stopni Celsjusza do 275 stopni Celsjusza 0 do 300 stopni Celsjusza
Technologia Bluetooth Bluetooth Bluetooth Bluetooth/WLAN Bluetooth
Zakres do 50 m² do 50 m² do 50 m² do 50 m² do 50 m²
Liczba sond 1 2 2 4 4
Długość sondy 13 cm 12,7 cm 12 cm 13 cm 13,5 cm
Regulator czasowy tak tak tak tak tak
Alarm tak tak tak tak tak
Przejdź do oferty*

99,95 USD

98,02 $

29,99 USD

299,95 zł

53,99 USD

Zapewne zauważyłeś, że w ostatnim czasie częściej niż zwykle informujemy o produktach smart home. Przedstawiliśmy już najlepsze inteligentne stacje pogodowe, najlepsze zautomatyzowane kosiarki i najlepsze roboty odkurzające do Twojego inteligentnego domu. Podczas gdy wciąż zastanawiam się, czy mój zdrowy apetyt pobudził we mnie szał, aby skomponować ten przegląd termometrów do grilla, oto wskazówka: jeszcze nie byliśmy w stanie sami przetestować tych termometrów. Dlatego przebrnęliśmy przez wiele recenzji online, aby mozolnie dojść do własnego wniosku.

Skocz do:

Porady dotyczące zakupów: na co zwrócić uwagę przy zakupie inteligentnego termometru do grilla

Istnieje ogromna różnica cenowa między takimi termometrami i możesz dowiedzieć się, na co należy zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu. Nie każdy termometr jest jednakowo odpowiedni dla każdego miłośnika grillowania. Dlatego przed dokonaniem zakupu sporządzimy listę rzeczy, które nie podlegają negocjacjom.

Typ termometru: konwencjonalny czy inteligentny?

Przede wszystkim zastanów się, czy w ogóle potrzebujesz inteligentnego termometru. To relaksujące móc siedzieć przy stole podczas grillowania. Ale są też tacy, którzy podczas grillowania po prostu lubią stać w swoim własnym królestwie, czyli bezpośrednio przy grillu. W tym drugim przypadku zdecydowanie możesz wybrać niedrogi produkt bez podłączonej do niego aplikacji.

Ale jeśli chcesz również posiedzieć ze swoimi gośćmi w towarzystwie i nie masz ochoty sprawdzać mięsa i temperatury co dwie minuty, znacznie lepiej będzie, jeśli skorzystasz z inteligentnego termometru.

Zasięg/łączność

Zwykle termometry łączą się ze smartfonem przez Bluetooth, podczas gdy inne robią to przez WLAN. Wszystkie polecane przez nas produkty działają w zasięgu do 50 metrów. Należy pamiętać, że producenci wymieniają optymalne warunki, gdy wymieniają asortyment. Jeśli nadal przygotowujesz coś w kuchni, a grill jest na tarasie, może się okazać, że Twój asortyment jest znacznie krótszy niż podany.

W przypadku sieci WLAN zwykle korzystasz z większego zasięgu, ale konieczne jest również zapewnienie zasięgu w miejscu grillowania. Twój ultraszybki Internet jest bezużyteczny, jeśli nie dociera do Twojego ogrodu.

Zakres pomiaru temperatury i liczba sond

Idealnie termometry do grilla wykryją temperaturę do 300 stopni Celsjusza. Tak robią trzy z zalecanych przez nas termometrów, podczas gdy dwa produkty Meater są nieco poniżej normy przy 275 stopniach Celsjusza. Kolejnym ważnym punktem do zapamiętania jest liczba sond używanych do wykrywania temperatury. Oto jedna prosta zasada: im więcej sond, tym lepiej. Dwie sondy temperatury pozwalają mierzyć zarówno temperaturę wewnątrz mięsa, jak i temperaturę na zewnątrz lub w komorze pieczenia. Dwa z proponowanych produktów mają nawet cztery sondy, dzięki czemu można osobno mierzyć różne kawałki mięsa.

Jakie funkcje oferuje aplikacja?

Aplikacje służą nie tylko do pokazywania temperatury na grillu lub w jedzeniu. Możesz ustawić minutnik, otrzymać alarm, gdy grillowane mięso będzie gotowe, a w najlepszym razie skorzystać z różnych programów. Programy te umożliwiają wcześniejszy wybór rodzaju mięsa i pożądanego poziomu gotowania.

Cena £

Wreszcie, cena odgrywa rolę w każdym zakupie. W naszym wyborze zaczynamy od nieco poniżej 30 USD, podczas gdy najdroższy produkt kosztuje dziesięć razy więcej, bo 299,99 USD. Wynika to częściowo z solidniejszej konstrukcji, ilości dołączonych czujników, a także z dodatkowego wyświetlacza. Podczas gdy na przykład Meater+ można kontrolować tylko za pomocą aplikacji na smartfona, Meater Block ma również wyświetlacz dotykowy OLED, który zapewnia przegląd sytuacji.

Jednocześnie możesz osobiście nie potrzebować niektórych ulepszonych funkcji. Więc jeśli nie potrzebujesz wielu czujników ani wyświetlacza, produkt za 30 USD jest również dobrze obsłużony, ponieważ gotowanie do punktu jest możliwe dzięki wszystkim sugerowanym tutaj termometrom.

Rekomendacja NextPit: Meater+

Meater+ kosztuje 99 USD, co już można uznać za drogie. Termometr jest nadal bardzo prosty, ma kształt długopisu, który zanurza się w mięsie. Jednak w tym długopisie są dwa czujniki. Dzięki temu można zmierzyć temperaturę rdzenia, a także mieć pod kontrolą temperaturę komory pieczenia.

Ponieważ cała technologia jest skoncentrowana w czujniku, Meater+ jest również całkowicie bezprzewodowy. Jednak szpilka jest również grubsza, dzięki czemu będziesz mógł zobaczyć odpowiednie ślady w mięsie, w którym później wbiłeś igłę pomiarową.

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych produktów w tym porównaniu, połączenie ze smartfonem jest bardzo łatwe dzięki Bluetooth i bezpłatnej aplikacji. Alarm ostrzega Cię w samą porę, aby odstawić piwo i wyjąć gotową grillowaną potrawę z ognia. 4,7 na 5 gwiazdek na Amazon z ponad 16 000 recenzji nie może się mylić. Dlatego jest to również nasza najlepsza rekomendacja dla Ciebie.

Najlepsza alternatywa: Weber iGrill 2

Weber jest również znanym nazwiskiem i oczywiście znalazł się na naszej liście „Best of”. W przeciwieństwie do Meater+ nie wykonuje pomiarów bezprzewodowych, ale z tym termometrem też nie można się pomylić. Wręcz przeciwnie: są nawet dwie sondy, a mierzalny zakres temperatur wynosi od -30 stopni Celsjusza do zawrotnych 300 stopni Celsjusza.

Aplikacja Weber pomaga również kontrolować temperaturę i czas gotowania, o ile pozostajesz 50 metrów lub bliżej grilla. Jednak pojawiają się również informacje zwrotne od użytkowników, że zakres jest znacznie niższy niż reklamowany. To oraz fakt, że aplikacja musi być zawsze uruchomiona podczas grillowania, a tym samym wyczerpuje baterię smartfona, prawdopodobnie pozbawił iGrill 2 jego najwyższej klasy rozliczeń.

Niemniej jednak jest to bardzo polecany produkt. Jeśli chcesz, możesz również dokupić dodatkowe sondy, ponieważ termometr może obsługiwać do czterech sond jednocześnie.

Najlepsza niedroga alternatywa: Inkbird IBT 2X

Wolisz kupić jeden lub dwa dobre steki zamiast wydawać zbyt dużo pieniędzy na termometr do grilla? Są też produkty, z których możesz korzystać bez konieczności rezygnowania z zalet inteligentnych termometrów. Termometr Inkbird jest najtańszy na naszej liście za 29,99 USD, ale nadal możemy go polecić z czystym sumieniem.

Dwie dołączone sondy są minimalnie krótsze od konkurentów i mają 12 centymetrów, ale mierzą również temperatury do 300 stopni Celsjusza. Temperatura jest wyświetlana w aplikacji na smartfona lub na wyświetlaczu LED podłączonym kablem. Po raz kolejny, po wybraniu odpowiedniego programu, zostaniesz ostrzeżony, gdy tylko mięso osiągnie żądany poziom upieczenia (Boże, tak dużo piszę o precyzyjnie usmażonym mięsie z grilla, po prostu odgryzłem kawałek z mojej klawiatury zamyślony! ).

Ponieważ płacisz tylko ułamek tego, co należne za inne termometry, będziesz tutaj zadbany i będziesz mógł usiąść i zrelaksować się podczas grillowania dzięki łączności Bluetooth, relaksując się przy stole z piwem w dłoni, podczas gdy mięso skwierczy. 4,5 gwiazdki na Amazon potwierdza to dobre wrażenie!

Wysokiej klasy model dla snobów: Meater Block

Teraz dotarliśmy do produktu z najwyższej półki. To ukoronowanie wszystkich inteligentnych termometrów do grilla. Jeśli chcesz zaoferować swoim gościom to, co najlepsze z najlepszych, a jednocześnie cieszyć się największym możliwym doznaniem podczas grillowania, wybierz Meater Block. Tutaj masz cztery sondy, ale podobnie jak Meater+, wszystkie są dość duże. Można „śledzić” jednocześnie cztery kawałki mięsa, ale szpilki zostawiają ślady w mięsie.

Jednak aplikacja może być sterowana przez Wi-Fi oprócz Bluetooth. Wyświetlacz zachowuje również wysoką jakość obrazu całego opakowania. Podczas gdy irytują Cię proste wyświetlacze LED, które można znaleźć w niektórych innych urządzeniach, zastosowano tutaj wyświetlacz OLED, który można obsługiwać za pomocą dotyku. Jeśli chcesz, możesz również obejść się bez aplikacji i po prostu monitorować proces gotowania za pomocą wyświetlacza.

Podobnie jak Meater+, wszystkie cztery sondy są w stanie łączyć się bezprzewodowo. Pudełko do ładowania i przechowywania czterech sond jest wykonane z bambusa. Stal nierdzewna i ceramika są również używane jako część innych wysokiej jakości materiałów. Przy okazji, możesz również zasilać Meater Block przez USB. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli pakujesz mięso na noc do wędzarni! Należy w tym miejscu wspomnieć, że temperatura rdzenia jest rejestrowana do 100 stopni Celsjusza, a komora pieczenia może rejestrować temperaturę do „tylko” 275 stopni Celsjusza.

W przeciwnym razie otrzymasz świetny, kompleksowy pakiet beztroski, ale będziesz musiał za niego zapłacić znacznie więcej. 300 dolarów nie jest śmieszną sprawą, ale większość z nich można przypisać zaangażowanej technologii bezprzewodowej. Oczywiście można za to kupić dużo kotletów. Ale jeśli chcesz być na szczycie ligi mistrzów BBQ, z pewnością nie chcę Cię odwodzić od tego zakupu.

Najlepsza wodoodporna alternatywa: Inkbird IBT 4XC

Wreszcie po raz kolejny dochodzimy do marki Inkbird, która jest również reprezentowana po raz drugi na tej liście. Dostępne jest również wszystko, co oferuje tańszy model: zasięg Bluetooth do 50 m, pomiar temperatury do 300 stopni Celsjusza, aplikacja z programami dla różnych rodzajów mięsa i poziomów gotowania. W tym przypadku jednak otrzymujesz cztery sondy zamiast dwóch, które są również dłuższe niż inne sondy w tym artykule o długości 13,5 centymetra.

Kolejną praktyczną cechą jest możliwość przymocowania podstawy z wyświetlaczem LED bezpośrednio do piekarnika lub grilla za pomocą magnesu. Jednak w przeciwieństwie do większości innych inteligentnych termometrów do grilla, termometr Inkbird IBT-4XC wyróżnia je certyfikatem IPX5. Podczas gdy inne urządzenia również opierają się na materiałach odpornych na wysoką temperaturę i wytrzymałych, to jedno jest certyfikowane jako bryzgoszczelne.

Termometr Inkbird jest zatem również kandydatem do korony cenowo-wydajnej, ponieważ jest to drugi najbardziej przystępny model na naszej liście w odcieniu poniżej 54 USD. Otrzymała również bardzo dobrą ocenę 4,6 gwiazdki na Amazon.

0 Shares:
You May Also Like