Najnowsze badanie sugeruje, że tylko 0,4% z 36 milionów przeanalizowanych kanałów ma największe szanse na uzyskanie pożądanych wyświetleń i subskrybentów

YouTube jest źródłem życia dla wielu osób. Większość twórców treści zarabia tylko na YouTube. Do tej pory ludzie odnosili ogromne sukcesy w zarabianiu na platformie należącej do Google i nie poczyniono żadnych obserwacji, które pokazują, że trudno jest zarobić na YouTube.

Przeprowadzono analizę 36 milionów kanałów YouTube, a dane ujawniły wiele ukrytych tajemnic dotyczących twórców treści YouTube oraz przyczyn ich sukcesu.

Ta ankieta została przeprowadzona przez naukowców z Barcelony, Amsterdamu i Queensland University of Technology w Australii, a badanie to zostanie opublikowane w recenzowanym czasopiśmie w poniedziałek, a badanie to ujawni spostrzeżenia na temat społeczności YouTube i przyczynę ich sukcesu i porażka.

Jeden z badaczy z Barcelony stwierdził, że po raz pierwszy zajmował się danymi ilościowymi na dużą skalę i powiedział, że byli w stanie zobaczyć dowody empiryczne.

Badacze przeanalizowali około 36,3 miliona kanałów YouTube, z których 4,4 miliona miało subskrybentów powyżej 1000, co kwalifikowało się do bycia monitorowanym przez YouTube.

0,42% wybranych kont miało ponad 100 000 subskrybentów, a kanały te mają mniej niż 10 filmów i uzyskują wyświetlenia od prawie 62% użytkowników YouTube, ale ci YouTuberzy mogli w przeszłości opublikować około 940 filmów w porównaniu z osobami, które mają mniej niż subskrybenci 1000, ponieważ publikują tylko około 26 filmów.

YouTuberzy z ponad milionem subskrybentów są częścią ekskluzywnej społeczności, mimo że tylko 15496 z 36 milionów ankietowanych kanałów ma tak wielu subskrybentów, ale mają wyświetlenia od ponad jednej trzeciej użytkowników YouTube. Ci YouTuberzy zarabiają średni dochód, a niektórzy YouTuberzy polegają na platformach takich jak Patreon, aby zwiększyć swoje dochody, ponieważ dochód z YouTube nie wystarcza na utrzymanie.

Analiza ta wykazała również, że przeciętny kanał YouTube działa od ponad 2000 dni. Daje też wyobrażenie o tym, jak YouTube zmienia się w miarę upływu dni, a zapotrzebowanie na twórców treści rośnie z każdym dniem.

YouTube bardzo się zmienił na przestrzeni lat. W 2000 roku przeciętny film nie trwał dłużej niż 5 minut, a do 2014 roku czas trwania przeciętnego filmu wynosił około 10 minut, a do 2020 roku czas trwania wzrósł do 13 minut. Jest to również przykład profesjonalizacji YouTube, ponieważ jego celem było wcześniej nadawanie się, ale zwiększyło to platformę dla teledysków i programów telewizyjnych.

YouTube stał się także pełnoetatową pracą dla wielu twórców treści, a ich jedynym źródłem dochodu jest YouTube.

Badacze przeanalizowali nawet 138 milionów filmów opublikowanych przez YouTuberów z ponad milionem subskrybentów i odkryli, że strony takie jak Patreon, które co miesiąc płacą fanom twórców treści za subsydiowanie ich istnienia, były wspominane wiele razy w ciągu ostatnich 5 lat. A ponad pół miliona linków Patreon jest powiązanych z filmami na YouTube.

Według badaczy wszyscy twórcy treści są zaangażowani w swoją pracę, a mimo to nie mogą zarobić na życie. Stwierdzili nawet, że YouTube jest branżą audiowizualną dla twórców treści, podobnie jak Uber dla kierowców taksówek.

Badacze doradzają twórcom treści, że jeśli chcą zarabiać więcej na YouTube, powinni zacząć produkować muzykę lub treści związane z grami, ponieważ kanały z tego typu treściami mają ponad 2,1 miliona wyświetleń. Filmy o grach opublikowane przez elitarnych YouTuberów mają prawie milion wyświetleń. Jednak filmy o grach są naprawdę trudne do stworzenia i nie są warte zarobionych pieniędzy. Badacze uważają, że pieniądze zarabiane przez graczy są nawet niższe niż to, co zarabia przeciętny twórca treści. Badacze nie wiedzą dokładnie, która kategoria jest ulubiona przez użytkownika, ale według nich użytkownicy chcą po prostu rozrywki bez względu na treść.

Zdjęcie: Anatoliy Sizov za pośrednictwem Getty Images

0 Shares:
You May Also Like