Naprawa błędu SMS na Androida nadchodzi dla Nexusa S, Nexus One wreszcie dostanie piernika?

Wygląda na to, że błąd wiadomości na Androida, który zgłosiliśmy kilka tygodni temu, został wreszcie rozwiązany, sądząc po tweecie Samsunga, informującym użytkowników Nexusa S, że poprawka błędu SMS-a zostanie wydana za kilka dni. W powiązanych wiadomościach o Nexusie, pisarz z Computerworld donosi, że aktualizacja OTA Gingerbread dla Nexusa One jest bardzo bliska wydania.

Ma dla mnie sens, że Google najpierw będzie pracował nad naprawieniem błędu SMS-a w swojej najnowszej wersji Androida. Zakładając, że poprawka rzeczywiście działa, spodziewam się, że wkrótce zostanie udostępniona operatorom i producentom, którzy będą następnie odpowiedzialni za udostępnienie aktualizacji na telefonach swoich klientów. Niestety nie wiadomo, ile czasu zajmie dotarcie do każdej słuchawki, czy dostanie się do każdej słuchawki

Poniżej znajduje się tweet od GalaxySsupport:

Właściciele #NexusS! Aktualizacja OTA nadchodzi w ciągu najbliższych kilku dni. Uniemożliwi to wysłanie SMS-a do niewłaściwego kontaktu.

Artykuł w Computerworld o aktualizacji Nexus One Gingerbread wspomina, że ​​członek zespołu Androida poinformował go, że prace nad aktualizacją idą zgodnie z planem i że użytkownicy Nexusa One mogą spodziewać się, że aktualizacja zostanie opublikowana „wkrótce”. Artykuł posuwa się nawet do tego, że przewiduje, że nadejdzie „w każdej chwili”.

Zaledwie wczoraj zauważyłem w mojej poprzedniej historii o aktualizacji Nexus One Gingerbread, że cztery tygodnie to spory kawałek wyobraźni, gdy zgaduję, ile czasu zajmie Google wydanie aktualizacji.

To, co nie zgadza się z aktualizacją Nexusa One, to fakt, że Computerworld pisze, że ich źródło poinformowało ich, że „nie było nieoczekiwanych przeszkód i że wkrótce rozpocznie się wdrażanie”.

Bez problemów? Jak to możliwe? Słyszeliśmy doniesienia o telefonach Nexus S wykonujących częste nieoczekiwane ponowne uruchamianie, co wydaje się być problemem z oprogramowaniem, prawdopodobnie wynikającym z samego Androida Gingerbread. Ponadto istnieje poprawka błędu SMS-a, która jest wydawana jako pierwsza dla kompilacji Gingerbread i jeszcze się nie pojawiła. Jak mogą powiedzieć, że nie było nieoczekiwanych przeszkód, jeśli weźmie się pod uwagę te dwie sytuacje?

Moim zdaniem minie jeszcze co najmniej tydzień lub dwa, zanim Google zdoła wydać aktualizację. Wydaje się prawdopodobne, że będą chcieli włączyć obie te poprawki do aktualizacji Nexus One, aby zapobiec dwóm lub trzem aktualizacjom, które naprawią każdy problem osobno.

Obraz z Androida i Me

0 Shares:
You May Also Like