Natychmiastowe tętno — utrzymuj rytm

Telefony z Androidem potrafią wiele. Wygląda na to, że istnieje aplikacja do prawie wszystkiego, od najbardziej absurdalnych do najbardziej użytecznych. Nawigacja uliczna, artykuły w gazetach, astronomia – co tylko chcesz! Wszystko w porządku, ale używanie telefonu jako urządzenia medycznego wydaje się trochę, hm, pobieżne. Dlatego postanowiłem sprawdzić Instant Heart Rate, aby przekonać się, czy telefony z Androidem można zaufać naszemu zdrowiu.

Funkcje i zastosowanie

Pomiar pulsu telefonem na pierwszy rzut oka wydaje się szalonym pomysłem. Dzięki tej nowej aplikacji nie musisz iść do gabinetu lekarskiego, aby zmierzyć puls. Instant Heart Rate to doskonały pulsometr do Twojego telefonu. Oto jak to działa technicznie:

Instant Heart Rate to aplikacja, która mierzy puls za pomocą aparatu w telefonie. Wystarczy lekko przyłożyć palec do obiektywu aparatu przez 10 sekund, a aplikacja odczyta Twoje tętno. Upewnij się, że aparat znajduje się w jasnym miejscu lub użyj lampy błyskowej LED. Twój puls jest określany przez pomiar poziomu nasycenia krwi tlenem na podstawie niewielkich zmian w kolorze skóry.

Funkcje:

Pomiar tętna na żywo Informacje o możliwych źródłach błędu Informacja o pomiarze

Muszę przyznać, że aplikacja wykonuje kawał roboty. Mierzy puls i pokazuje go zgrabnie na wyświetlaczu.

Wypróbowałem tę aplikację z ponad 15 osobami i działała bezbłędnie dla każdej z nich.

Tylko 3 gwiazdki tutaj, ponieważ aplikacja ma tylko jeden cel i funkcję. Może to być fajna sztuczka dla hipochondryków, biegaczy i sportowców amatorów, ale ludzie powinni polegać na profesjonalnych pulsometrach w przypadku poważnych problemów zdrowotnych.

Ekran i elementy sterujące

Aplikacja Instant Heart Rate jest naprawdę dobrze rozplanowana i krok po kroku prowadzi użytkownika przez proces. Po prostu nie zastępuj swojego zwykłego lekarza tą aplikacją. Grafika jest ładna i przejrzysta. Twój puls jest reprezentowany przez małe migające serce. Moim zdaniem to miły dodatek.

Ważne jest, aby mieć odpowiednie warunki oświetleniowe i położyć palec bezpośrednio na aparacie. Aplikacja ma spację, która zmienia kolor na czerwony, gdy palec jest prawidłowo ustawiony.

Świetna sprawa! 4 gwiazdki!

Szybkość i stabilność

Mam tę aplikację już od jakiegoś czasu i Instant Heart Rate nigdy się nie zawiesił!

Dolna linia:

Wyobraź sobie wyraz twarzy ludzi, gdy widzą, że próbujesz zmierzyć swój puls telefonem z Androidem. Funkcja Instant Heart Rate jest nie tylko praktyczna, ale także fajnie jest mieć w pobliżu, aby pochwalić się znajomym i rodzinie.

Stosunek ceny do wydajności

Natychmiastowe tętno jest bez reklam i całkowicie bezpłatne.

0 Shares:
You May Also Like