Nexus One, HTC Hero i HTC EVO 4G otrzymują aktualizacje OTA

Engadget informuje, że otrzymał wiele wskazówek, że aktualizacja Androida 2.2 OTA jest wysyłana do telefonów Nexus One w sieciach AT&T i T-Mobile. Najwyraźniej aktualizacja działa na Nexusach One z dowolną kompilacją Androida (zakładam, że chodziło o Androida 2.1 i nowsze, ale nie jest to zbyt pewne).

Według tablicy Nexus One „Aby uzyskać dostęp do aktualizacji, otrzymasz wiadomość na pasku powiadomień telefonu. Po prostu pobierz aktualizację, poczekaj na jej instalację i wszystko powinno być gotowe”.

Firma HTC ogłosiła na swojej stronie pomocy technicznej w Wielkiej Brytanii, że rozpoczęła się druga część aktualizacji do Androida 2.1 dla urządzeń GSM HTC Hero. Firma HTC napisała, jak sprawdzić, kiedy aktualizacja jest gotowa dla Twojego urządzenia:

Dążąc do zapewnienia użytkownikom jak najlepszych wrażeń, wprowadzamy nową aktualizację oprogramowania sprzętowego do Twojego HTC Hero. Twój telefon otrzyma powiadomienie o tej aktualizacji po jej udostępnieniu. Wystarczy nacisnąć OK, aby zaakceptować aktualizację przez połączenie danych, takie jak Wi-Fi lub GPRS/3G. Po zainstalowaniu aktualizacji możesz potwierdzić pomyślną aktualizację, potwierdzając wersję oprogramowania (z ekranu głównego przejdź do MENU > Ustawienia > O telefonie > Wersja oprogramowania). Nowa wersja Firmware to 2.1.
Informacje o aktualizacji: Aktualizacja platformy Android 2.1
Uwaga: Najpierw wykonaj kopię zapasową danych i musisz zaktualizować swój telefon za pomocą pierwszego pakietu FOTA, aby móc uzyskać aktualizację Androida 2.1 FOTA.

W wiadomościach HTC EVO 4G MobileCrunch wspomniał, że aktualizacja OTA prawdopodobnie mająca na celu naprawienie niektórych błędów dotyczących wielu urządzeń rozpoczęła się wczoraj. Jednak aktualizacja zablokowała wiele urządzeń i została wyciągnięta przez HTC i Sprint, dopóki nie znajdą rozwiązania. Jeśli chodzi o to, którzy użytkownicy mieli problem, MobileCrunch napisał, że:

Podczas gdy zdecydowana większość tej grupy przyznaje, że ich telefony były zrootowane (czytaj: zhakowane w celu dostosowania), niektórzy twierdzą, że ich EVO były fabrycznie skonfigurowanymi jednostkami jak stokrotki. Spośród tych z rzekomo standardowymi jednostkami, które są teraz zepsute, powiedziano nam, że aktualizacja pojawiła się po raz drugi po aktualizacji. Myśląc, że to aktualizacja dwuczęściowa lub że zostali wybrani do jakiejś tajnej specjalnej aktualizacji, ponownie nacisnęli przycisk aktualizacji – i blammo, zamurowany telefon. Niestety twardy reset nie wydaje się naprawiać rzeczy dla nikogo, z kim się słyszymy.

Dołącz do forum komentarzy, jeśli otrzymałeś którekolwiek z tych aktualizacji.

Inne źródła: Engadget, HTC, MobileCrunch

Obraz z Engadget

0 Shares:
You May Also Like