Nexus One otrzyma pierniki „w nadchodzących tygodniach”

Konto Google Nexus na Twitterze ogłosiło wczoraj, że Google Nexus One otrzyma aktualizację Android Gingerbread „w nadchodzących tygodniach”, ale nic bardziej szczegółowego. Istnieje już kilka ROM-ów z piernika dla Nexusa One i innych telefonów dzięki Nexusowi S, ale żaden z nich nie jest oficjalny i w pełni funkcjonalny.

Spowodowało to pewne niezadowolenie niektórych nabywców Nexusa One, ponieważ kupując telefon, czuli się tak, jakby otrzymali gwarancję, że ich telefon zawsze będzie pierwszym telefonem, który otrzyma najnowszą wersję Androida.

W przypadku Nexusa S wielu zakładało, że aktualizacja Gingerbread dla Nexusa One zostanie wydana wraz z Nexusem S. Niestety dla nich tak nie poszło, ponieważ Nexus S jest już na rynku od 5 dni .

Gdybym był człowiekiem obstawiającym (którym nie jestem), mógłbym powiedzieć, że aktualizacja Gingerbread może być zaplanowana na mniej więcej czas, w którym odbywa się CES w styczniu.

W innych wiadomościach Gingerbread kod źródłowy Gingerbread został niedawno przekazany do projektu Android Open Source Project, co oznacza, że ​​wszystkie części Androida 2.3 są dostępne publicznie i producentom, dzięki czemu urządzenia mogą zacząć otrzymywać aktualizacje Gingerbread.

Nie ekscytuj się jednak zbytnio, ponieważ spodziewałbym się, że pierwsza oficjalna aktualizacja (oprócz Nexusa One) może w najlepszym scenariuszu zająć od 1 do 2 miesięcy.

Obraz z MobileCrunch

0 Shares:
You May Also Like