"Nic": Czy nowy startupowy hot air Carla Pei?

Po dość długim oczekiwaniu współzałożyciel OnePlus, Carl Pei, zaprezentował światu swój nowy startup. W przypływie geniuszu (niektórzy mówią o szaleństwie) ta nowa marka jest znana jako Nothing. Co ciekawe, jest również częściowo finansowany przez YouTubera Caseya Neistata i dyrektora generalnego Reddit, Steve’a Huffmana. Ale co robi Pei z nową firmą?

Po tym, jak Carl Pei opuścił OnePlus, który okazał się wielkim sukcesem jego pierwszego przedsięwzięcia, jakiś czas pod koniec 2020 roku, świat technologii z zapartym tchem czekał na kolejne przedsięwzięcie wychowanego w Szwecji przedsiębiorcy. Pei drażnił się na Twitterze 26 stycznia, że ​​następnego dnia opublikuje informacje dotyczące swojego nowego startupu. Zgodnie z jego słowem, Nic nie stało się oficjalne.

Przemyśleliśmy wszystko i wymyśliliśmy #Nic. pic.twitter.com/VSz905Kgug

— Nic (@nothingtech) 27 stycznia 2021

Gdy firma ujawniła swoją nową stronę główną, Nic wydaje się nabierać zupełnie nowego podejścia. W ten sposób powiedział, że wyrzucił przez okno plany i wszystko, co znajome, i wrócił do deski kreślarskiej. Twierdzi, że jest „przyciskiem resetowania wszystkich innowacji” i nie zawiera żadnych dalszych szczegółów poza tymi na stronie internetowej. Jednak Pei ujawnił nieco więcej informacji The Verge w ekskluzywnym wywiadzie.

Inteligentne urządzenia, aby zająć tylne siedzenie

Zasadniczo Pei ujawnił amerykańskiemu magazynowi technologicznemu, że Nothing będzie wytwarzać różne produkty w różnych kategoriach w świecie elektroniki użytkowej. Cały cel, jak powiedział, polega na stworzeniu ekosystemu urządzeń, czegoś, w czym Apple jest biegły od lat, będąc najlepszym przykładem. Zgodnie z podejściem „wszystko do zera”, które Nothing udostępniło na swojej stronie głównej, Pei rzucił również dodatkowe światło na to, jak zamierza zrealizować tę wizję.

Wyobraża sobie, że w przyszłości ludzie będą mogli po prostu bawić się na uroczym, skąpanym w słońcu polu zielonej trawy, spędzając czas z bliskimi z koszem piknikowym i nie rozpraszając się ekranami urządzeń mobilnych. Zupełnie inny świat technologii bez notebooków, smartfonów, smartwatchów i mobilnych wyświetlaczy, które zalewają Cię reklamami. Technologia najwyraźniej znalazła się na tylnym siedzeniu i nie jest już tym, co cię uzależnia. Dzięki temu Pei z pewnością mógłby spełnić utopijne marzenie zwolenników cyfrowej detoksykacji. Oczywiście mówienie o tym i wdrażanie to zupełnie inne historie.

Zespół inwestorów złożony z gigantów technologicznych i cyber celebrytów

Reputacja samego Carla Pei w świecie technologii, wraz z jego wciąż bardzo niejasną wizją, zdążyła już wyłowić kilka dużych ryb. Ponieważ nic nie zostało ujawnione na swojej stronie głównej, inwestorami w to przedsięwzięcie są dyrektor generalny Reddit Steve Huffman, założyciel Twitch Kevin Lin, Josh Buckley z amerykańskiej witryny technologicznej Product Hunt i YouTuber Casey Neistat.

Tylko dzięki temu wysiłkowi Nic nie było w stanie zapewnić 7 milionów dolarów finansowania zalążkowego i teraz planuje wypuścić swoje pierwsze inteligentne urządzenie w pierwszej połowie 2021 roku. Cóż, miejmy nadzieję, że nie będzie dużo hałasu o „Nic”, ponieważ dobrze …

0 Shares:
You May Also Like