Nowe słuchawki Skullcandy Skull-iQ mają jedną dużą przewagę nad AirPods

W 2021 roku dostępnych będzie więcej niż wystarczająca liczba wkładek dousznych. Nowe Skull-iQ Grind Fuel i Push Active wkraczają w niszę z kilkoma unikalnymi funkcjami.

Czaszka Cukierek właśnie ogłosił duet wkładek dousznych o wartości poniżej 100 USD w ramach nowej linii słuchawek Skull-iQ, w tym jedną ważną funkcję niewidoczną u żadnego konkurenta – w tym AirPods firmy Apple. Nie jest tajemnicą, że w 2021 r. będzie dostępny szeroki wybór wkładek dousznych. Niezależnie od funkcji, specyfikacji lub ceny, za którą ktoś kupuje, prawdopodobnie istnieje co najmniej jedna opcja, która idealnie pasuje do rachunku. Tylko w tym roku pojawiło się wiele fascynujących premier, w tym Pixel Buds A-Series, OnePlus Buds Pro i Galaxy Buds 2.

Wśród tych znanych marek kolejna firma, która jest niezwykle aktywna w przestrzeni audio, to Skullcandy. Skullcandy może nie jest tak silną marką jak Apple czy Google, ale jeśli chodzi o niszę bezprzewodowych słuchawek dousznych, Skullcandy wie, co robi. Wcześniej stworzył doskonałych konkurentów AirPods Pro za 130 USD, parę niedrogich słuchawek dousznych za 25 USD, które są zaskakująco świetne, a teraz wkraczają w nową niszę skupioną na słuchaniu bez użycia rąk.

SCRERENANT WIDEO DNIA

Skullcandy ogłasza dzisiaj kilka różnych ogłoszeń, choć w końcu wszystkie się spotykają. Ze sprzętowego punktu widzenia wprowadza na rynek Skullcandy Grind Fuel i Skullcandy Push Active. Zagłębimy się w sprzęt douszny poniżej, ale głównym punktem sprzedaży jest to, że oba zawierają nową technologię Skullcandy Skull-iQ. Skull-iQ to połączenie nowego chipa dousznego i przeprojektowanej aplikacji mobilnej umożliwiającej nowe inteligentne funkcje — z których najbardziej przekonującą jest sterowanie głosowe bez użycia rąk. Podobnie jak inne wkładki douszne, sterowanie głosowe w Grind Fuel i Push Active pozwala użytkownikom powiedzieć „Hej Skullcandy”, a następnie wydać polecenie. Może być używany do zmiany głośności, pomijania utworów, włączania trybu świadomości/przezroczystości i uruchamiania asystenta głosowego w podłączonym telefonie. Jednak w przeciwieństwie do wkładek dousznych z wbudowanymi Siri i Asystentem Google, polecenie Hej Skullcandy działa całkowicie w trybie offline. Dopóki słuchawki douszne są podłączone do telefonu i sparowane z aplikacją towarzyszącą Skullcandy, polecenie „Hej Skullcandy” działa nawet bez aktywnego połączenia danych/Wi-Fi. Te polecenia są również niezależne od platformy. Innymi słowy, bez względu na to, czy ktoś ma urządzenie z Androidem, czy iPhone’a, sterowanie głosowe będzie działać tak samo. W świecie, w którym coraz więcej wkładek dousznych jest zależnych od platformy, jest to coraz rzadsza funkcja.

Funkcje i specyfikacje najnowszych słuchawek Skullcandy

Aby przedstawić swoją platformę Skull-iQ, Skullcandy wprowadza dwie różne opcje wkładek dousznych — z których pierwszą jest Grind Fuel. Słuchawki douszne Grind Fuel są reklamowane jako flagowe słuchawki Skullcandy na co dzień. Są wyposażone w „najwyższą jakość dźwięku”, do 40 godzin pracy na baterii, odporność na kurz/wodę IP55, wbudowane śledzenie lokalizacji kafelków i funkcję Personal Sound, która może dostosować wrażenia dźwiękowe dokładnie do czyjegoś odsłuchu. Etui jest również imponujące, oferując kompaktową konstrukcję, szybkie ładowanie USB-C i bezprzewodowe ładowanie Qi. Skullcandy Push Active to w rzeczywistości te same wkładki douszne — aczkolwiek ich bardziej sportowa wersja. Push Active wprowadza wbudowane zaczepy na uszy, które zapewniają bezpieczniejsze dopasowanie, a także dłuższą żywotność baterii do 44 godzin. Dzieje się to kosztem bezprzewodowego ładowania Qi i funkcji Personal Sound, ale wszystko inne jest takie samo.

Niezależnie od tego, czy ktoś wybierze Grind Fuel czy Push Active, mają te same funkcje Skull-iQ. Oprócz opisanych powyżej poleceń głosowych bez użycia rąk, Skull-iQ ma kilka innych sztuczek, o których warto wspomnieć. Chcesz udostępnić dźwięk innemu użytkownikowi słuchawek Skull-iQ? Podobnie jak udostępnianie dźwięku między dwoma AirPods, dwie pary słuchawek Skull-iQ mogą zsynchronizować się i odtwarzać ten sam dźwięk. Skull-iQ umożliwia również ponowne mapowanie elementów sterujących odtwarzaniem w słuchawkach, dostęp do Spotify Tap w celu łatwego dostępu do list odtwarzania Spotify oraz ręczne sterowanie korektorem w celu dokładnego dostrojenia odtwarzania (coś o wiele za dużo wkładek dousznych pomija w dzisiejszych czasach).

Ogólnie rzecz biorąc, platformy Grind Fuel, Push Active i Skull-iQ brzmią jak solidne dodatki do linii Skullcandy. Specyfikacje brzmią solidnie, dodatkowe funkcje Skull-iQ są ekscytujące, a ceny są spodziewane świetne — 99 USD za Grind Fuel i 79 USD za Push Active. Do tego wszystkiego dochodzi ponowne skupienie Skullcandy na uczynieniu swoich produktów bardziej przyjaznymi dla środowiska. Widać to w drobnych szczegółach, takich jak materiały w 100% z recyklingu użyte w opakowaniu, a także większe plany wsparcia wkładek dousznych przez 2-3 lata aktualizacji oprogramowania, aby utrzymać je dłużej w uszach ludzi. Jest za wcześnie, aby dokonać ostatecznego osądu na temat najnowszych ofert Skullcandy, ale w oparciu o to, co do tej pory ujawniono, mają wiele obietnic. Dla wszystkich zainteresowanych, zarówno Grind Fuel, jak i Push Active są już dostępne w sprzedaży.

Źródło: Skullcandy

Apple może wkrótce pozwolić Ci zasubskrybować iPhone’a

O autorze

Joe Maring (opublikowano 1468 artykułów)

Joe aktywnie pisze i mówi o technologiach konsumenckich od 2012 roku. Jego największą pasją są smartfony, ale z przyjemnością rozmawia o wszystkim z procesorem. Mieszka w Kalamazoo w stanie Michigan z żoną, dwoma kotami i mieszanką pitbulla i boksera.

Więcej od Joego Maringa

0 Shares:
You May Also Like