Nowy król nocnych zdjęć? Vivo dokucza telefonowi X80 Pro

Firma Vivo ogłosiła globalną premierę Vivo X80 Pro za pośrednictwem Twittera. Jakby producent nie wiedział, że i tutaj możemy przeczytać chińskie nowości (nic nie mów!), jednocześnie pojawiają się doniesienia o specyfikacji flagowca. Prawdopodobnie 8 maja zobaczymy nowego króla fotografii nocnej.

TL; DR

Firma Vivo ogłosiła globalną premierę Vivo X80 Pro 8 maja 2022 r. Funkcje, takie jak 1/2-calowy teleobiektyw o rozdzielczości 12 megapikseli i stabilizacja gimbala, wyglądają ekscytująco. Co jeszcze? Snapdragon 8 Gen 1, 80-watowe szybkie ładowanie i panel LTPO AMOLED.

Kilka razy w roku producent Vivo dodaje nowe modele do swojej flagowej serii. Chociaż możesz bezpiecznie odłożyć X70 Pro na bok, ponieważ jest mniej wydajny niż testowany przez nas Vivo X60 Pro, następca jest już na liście oczekujących. Chiński producent ogłosił premierę Vivo X80 Pro na Twitterze 8 maja 2022 roku.

Niesamowita moc. Szybkość X-perience.

To jest seria vivo X80. X-tion z prędkością, start 8 maja 2022 o godzinie 15:00. Czy jesteś gotowy na X-perience następnej generacji?#vivoX80Series #CinematicsRedefined #vivolive pic.twitter.com/s3VFEiZNhu

— vivo Malezja (@vivo_malaysia) 26 kwietnia 2022 r.

Ponieważ telefon został już zaprezentowany w Chinach, możemy już z grubsza oszacować, co zobaczymy 8 maja. W Chinach można wybierać między Snapdragonem 8 Gen 1 a MediaTek Dimensity 9000. Szybkie ładowanie z 80 watami i wyświetlaczem LTPO z adaptacyjną częstotliwością odświeżania od 1 do 120 Hz. Jednak podobnie jak jego poprzednicy, w szczególności konfiguracja aparatu wygląda ekscytująco.

Duży czujnik + 12 MP + gimbal = ?

Jak cytuje portal społecznościowy Weibo, w X80 Pro jest naprawdę ciekawa konfiguracja aparatu. Podczas gdy główny aparat już wygląda obiecująco z 50 megapikselami na matrycy 1/1,3 cala i jasnym obiektywem z przysłoną f/1,57, zdjęcia powiększone mogą wyglądać szczególnie dobrze.

Ponieważ w połączeniu z autorską kamerą gimbalową Vivo, producent ma zastosować 1/2-calowy sensor Sony IMX663 o rozdzielczości 12 megapikseli. Mówi się, że zastosowany obiektyw oferuje 2-krotne powiększenie, a alternatywą jest 8-megapikselowy aparat peryskopowy z 5-krotnym zoomem. W przypadku ujęć ultraszerokokątnych dostępny jest czujnik o rozdzielczości 48 megapikseli, również w formacie 1/2 cala.

Tak więc, na papierze, szczególnie mocna konfiguracja aparatu, która wykorzystuje duże czujniki dookoła. O tym, jak dobre są wyniki i jak drogi jest telefon przekonamy się już 8 maja. Vivo X80 Pro trafi do sprzedaży w Chinach za równowartość około 800 dolarów.

0 Shares:
You May Also Like