NPD: więcej telefonów z Androidem sprzedanych niż iPhone’ów w I kwartale

Mobile Phone Track firmy NPD opublikował wczoraj komunikat prasowy, w którym stwierdził, że ich badania wskazują, że w pierwszym kwartale 2010 r. klientom sprzedano więcej telefonów z systemem Android niż iPhone’ów w Stanach Zjednoczonych. To stawia platformę Android na drugim miejscu z 28 procentami zakupów telefonów komórkowych, za 36-procentowym udziałem lidera branży RIM w zakupach nowych smartfonów dzięki linii Blackberry.

To ważny krok, jeśli Android OS ma zająć lwią część rynku smartfonów. Teraz, gdy mamy smartfony z Androidem u czterech największych amerykańskich operatorów (AT&T, Verizon, T-Mobile i Sprint), nieuniknione było, że sprzedaż u czterech operatorów przewyższy iPhone’a tylko w AT&T.

Raport NPD przytacza wysoką sprzedaż Droid i Droid Eris w Verizon, a także ofertę kup-jeden-get-one Verizon jako kluczową część wzrostu popularności Androida. AndroidCentral dodaje, że premiera najnowszego telefonu HTC z systemem Android firmy Verizon prawdopodobnie przyniesie „ponowne wyniki w drugim kwartale dzięki premierze Droid Incredible”.

Jeśli chodzi o przyszłość iPhone’a Apple na innych nośnikach, AndroidandMe wyjaśnia to, mówiąc:

Prawdziwe pytanie brzmi teraz, jak długo iPhone pozostanie wyłącznym AT&T? Engadget donosi, że Apple i AT&T podpisały pięcioletnią umowę, która podobno nie wygasa do 21 maja 2012 roku. Czy Apple może pozwolić sobie na zablokowanie iPhone’a u jednego amerykańskiego operatora, podczas gdy popularność Androida nadal rośnie?

Inne źródła: AndroidCentral, AndroidandMe, Engadget

Obrazy z Androida i Me

0 Shares:
You May Also Like