NTP pozywa Apple, Microsoft, Google, HTC, LG i Motorolę

Engadget wspomina, że ​​biorąc pod uwagę „długą historię NTP w obronie swojego portfela patentowego – sama sprawa RIM zajęła prawie pięć lat i ostatecznie wiązała się z ponownym zbadaniem kilku patentów przez USPTO, odrzuceniem niektórych, a następnie uznaniem niektórych innych za ważne w 2009 roku – nie widzimy wszystko to kończy się szybko lub łatwo, zwłaszcza z tak groźnymi przeciwnikami, jak oskarżeni”.

Engadget sugeruje również, że w obliczu takiego pozwu nie byłoby zaskoczeniem, gdyby kilka firm współpracowało ze sobą (do pewnego stopnia) wbrew roszczeniom NTP.

Phandroid wspomina, że ​​„siła i liczba pozwanych firm może działać na korzyść producentów i programistów oskarżanych o kradzież patentów”.

AndroidandMe dodaje, że „Tom Campana, założyciel NTP, posiada zatwierdzone patenty od Rady USPTO, które wskazują, że w rzeczywistości był wynalazcą bezprzewodowej poczty e-mail, nie mamy obecnie żadnych wskazówek, że technologie sprzętowe i programowe używane przez Google i inne wymienione strony faktycznie naruszają roszczenia patentowe.”

AndroidCentral wyraża swoją opinię na temat bitew patentowych, które ostatnio widzieliśmy, pytając: „Czy mogę haz patent reform plz?”

Inne źródła: AndroidandMe, AndroidCentral, Engadget, Phandroid

Obraz z Androida i Me

0 Shares:
You May Also Like