NVIDIA imponuje Tegrą 2, wkrótce obiecuje własny rynek gier

Myślę, że jednym z najgorętszych dodatków do oferty Androida było włączenie chipów NVIDIA Tegra 2 w wielu telefonach i tabletach widzianych podczas CES. Oryginalne chipy Tegra wprowadzone na rynek w 2008 roku nigdy nie były duże na froncie urządzenia, ale Tegra 2 to zmieniła. A jeśli spojrzysz na Motorolę Atrix 4G, która jest w stanie obsługiwać system webTop oparty na Ubuntu na dużych ekranach w rozdzielczości 720p, łatwo zobaczysz, dlaczego jest to tak duża poprawa. Ale nVIDIA ma jeszcze jednego asa w rękawie.

Podczas CES drażnili się z uruchomieniem własnego sklepu z aplikacjami dla entuzjastów gier, którzy chcą wykorzystać procesor Tegra w swoich nowych telefonach. Ich strona internetowa mówi, że sklep zbliża się do Android Market, więc będzie to aplikacja do pobrania i wątpię, czy zablokują dostęp miłośnikom Androida spoza Tegra. Jak dobrze większość tych gier działa na telefonach innych niż Tegra, dopiero się okaże.

Generalnie nie jestem wielkim fanem dużych rynków korporacyjnych, które odrywają się od własnych pastwisk Google tylko dlatego, że mogą powodować fragmentację. Ale w tym przypadku wydaje mi się, że NVIDIA wprowadza pewne mile widziane zmiany zarówno dla twórców gier, jak i użytkowników. Sklep ma znieść ograniczenie rozmiaru do 50 MB w standardowym Android Market, aby umożliwić pobieranie gier o intensywnej grafice za jednym zamachem, zamiast pobierania dodatkowych danych przy pierwszym uruchomieniu. Również rynek Tegra będzie nadzorowany i będzie zawierał tylko gry, które spełniają pewne standardy jakości. Znowu dobrze, ponieważ wiele gier na Androida jest po prostu trochę za bardzo zmieszanych i niewystarczająco dopracowanych. Biorąc pod uwagę moc NVIDIA i możliwości, jakie dwurdzeniowy procesor w połączeniu z ponad 512 MB pamięci RAM dają Androidowi, powinniśmy zobaczyć mnóstwo gier przeniesionych lub opracowanych dla Androida przez głównych programistów, może nawet Gameloft.

Jedną z rzeczy, którymi nie jestem zachwycony, są ceny, które prezentują na stronie teaserowej tutaj. Wygląda na to, że pierwsze tytuły będą kosztować od 10 do 15 USD. Choć należy być uczciwym, ponieważ te same chipy będą zasilać zarówno telefony, jak i tablety, a aplikacje na Androida do tej pory dobrze radziły sobie ze skalowaniem, powinieneś być w stanie korzystać z tej samej aplikacji na obu urządzeniach, jeśli zdecydujesz się na kombinację.

Obraz: Phandroid

0 Shares:
You May Also Like