Obama ma się podpisać "Historyczny" Ustawa o reformie patentowej

Myślisz, że patentowcy rujnują innowacje? Wygląda na to, że Kongres też. Dziś oczekuje się, że Obama podpisze szeroko zakrojoną ustawę o reformie patentów, która może zapobiec szeroko zakrojonym atakom, które dławiły branżę smartfonów w ciągu ostatniego roku. Senat USA przegłosował już ustawę 89 do 9, która pozwoliłaby Urzędowi Patentów i Znaków Towarowych USA na rekrutację większej liczby egzaminatorów i modernizację sprzętu, zarówno w celu przyspieszenia procesu, jak i zapobieżenia prześlizgiwaniu się nadmiernie szerokich patentów i wykorzystywaniu ich do pozywania z wątpliwych powodów ( pomyśl o firmie pozywającej coś w rodzaju „interfejsu użytkownika, który pozwala użytkownikowi przewijać zdjęcia” lub innych podobnych bzdur).

Obecnie zatwierdzenie patentu zajmuje około 34 miesięcy, częściowo dlatego, że urząd patentowy jest spłukany (podobnie jak cały nasz rząd). W ciągu ostatnich 21 lat z USPTO wycofano ponad 800 milionów dolarów.

Dla mnie to zdumiewające, że w dobie głębokiej nieufności do rządu, upadającej poczty, gór długów i Tea Party, którzy chcieliby rozwiązania naszych lokalnych urzędów policji, Republikanie i Demokraci zebrali się razem, by uchwalić ustawę rozszerzającą zasięg rządu, a wszystko to w imię dobrego biznesu.

Nowy środek umożliwi szybsze składanie wniosków patentowych i umożliwi firmom zewnętrznym kwestionowanie patentów zarówno w trakcie, jak i po procesie przyznawania patentów.

Nic dziwnego, że właściciele patentów sprzeciwili się nowej ustawie. Ale tak samo jak niektóre małe grupy biznesowe, które ostrzegają, że może faworyzować większe firmy niż mniejsze. Inni skarżyli się, że projekt ustawy nie dotyczy kwestii, czy szerokie patenty na oprogramowanie powinny pozostać legalne, ponieważ często opisują one dość podstawowe koncepcje.

W każdym razie brzmi to jak dobra wiadomość. Jak pisze senator Patrick Leahy:

Teraz miejmy tylko nadzieję, że USPTO wykorzysta te pieniądze, aby zatrudnić ludzi, którzy naprawdę wiedzą, co do cholery robią.

0 Shares:
You May Also Like