Ogłoszono znaczącą aktualizację klienta Android Market

Na blogu programistów Androida ogłoszono aktualizację kliencką Android Market, drastycznie zmieniającą wygląd Android Market, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Zniknęły poprzednie karty, zastąpione jedną stroną w celu „usprawnienia przeglądania w celu zakupu” dla użytkowników Androida.

Aktualizacja, dostępna na urządzenia z systemem Android 1.6 i nowszymi wersjami, dodaje dwie nowe kategorie: Widgety i Animowane tapety. Spodziewaj się, że w ciągu kilku tygodni zostanie dodanych więcej kategorii, takich jak „popularne aplikacje i gry”.

Po dodaniu karty „Powiązane” około tydzień temu usunięcie wszystkich kart w Android Market wydaje się nieco dziwnie zaplanowane, ale wyświetlanie powiązanych aplikacji jest nadal dostępne. Ponadto 24-godzinny okres, w którym użytkownicy muszą testować aplikację, został skrócony do 15 minut, aby pomóc programistom w lepszym zatrzymywaniu zysków ze sprzedaży aplikacji.

Inne zmiany, na które powinni zwrócić uwagę programiści, obejmują zwiększenie maksymalnego pliku .apk do 50 MB oraz „obsługę kierowania na urządzenia na podstawie rozmiarów i gęstości ekranu, a także formatów kompresji tekstur GL”. Ponadto aplikacje zawierające widżety i animowane tapety będą automatycznie wyświetlane w odpowiednich kategoriach.

Obejrzyj poniższy film z Android Central, aby zapoznać się z nowym Android Market:

Aktualizacja powinna pojawić się na Twoim urządzeniu z Androidem 1.6+ w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Oczekuj kolejnych aktualizacji Android Market wkrótce.

Obrazy od programistów Androida

0 Shares:
You May Also Like