OnePlus wprowadza na rynek Nord Buds: tanie słuchawki douszne, obiecujące duże korzyści

OnePlus wprowadził na rynek swoje pierwsze prawdziwe bezprzewodowe słuchawki stereo pod swoją budżetową marką Nord. Co zaskakujące, Nord Buds TWS ma nowy projekt oparty na łodydze, który wyraźnie różni się od zeszłorocznego OnePlus Buds Z2. A wraz z dużymi sterownikami audio ceny są również dość tanie, przynajmniej na rynku indyjskim, na którym po raz pierwszy wprowadzono słuchawki douszne.

TL; DR

OnePlus wprowadza na rynek swoje pierwsze prawdziwie bezprzewodowe słuchawki pod marką Nord. Nowe, niedrogie słuchawki douszne są wyposażone w duże sterowniki i tryb „Pro Gamer”. OnePlus’ Nord Buds są w konkurencyjnych cenach na 3000 INR lub 39 USD.

Nord Buds jest jednym z najtańszych TWS na rynku

OnePlus nie jest zupełnie nowy w dziedzinie niedrogich słuchawek dousznych. W 2020 roku firma wprowadziła na rynek prawdziwe bezprzewodowe słuchawki douszne One Buds Z za – wtedy – agresywną cenę detaliczną. Chociaż OnePlus nie wspomniał, kiedy nowe Nord Buds pojawią się na innych rynkach, para słuchawek bez ANC z pewnością będzie tańsza niż Buds Z. Cena detaliczna na rynku indyjskim wynosi 3000 rupii – lub równowartość 39 USD.

Mimo niskich cen OnePlus nie traci swoich fanów. Nord Buds mają duże przetworniki o średnicy 12,4 mm, w przeciwieństwie do 11 mm droższych OnePlus Buds Pro TWS. Jeśli przejawi się to również lepszą jakością dźwięku, dowiemy się, gdy otrzymamy naszą próbkę testową Nord Buds. Przynajmniej możemy spodziewać się poważnego basu.

Ponadto OnePlus Nord Buds mają również tryb „Pro Gamer”, o którym mówi się, że zmniejsza opóźnienie do 94 ms – co, szczerze mówiąc, nie jest takie wspaniałe, biorąc pod uwagę, że aptX LL ma opóźnienie wejściowe około 34 ms. Z drugiej strony nie znajdziesz tanich wkładek dousznych z aptX LL.

Jak wspomniano, w tym zestawie słuchawek nie ma ANC. Ale przynajmniej dwa mikrofony na każdym pąku powinny pomóc zredukować hałasy z zewnątrz podczas połączeń głosowych zgodnie z OnePlus. Istnieje również obsługa nowszej łączności Bluetooth 5.2 i kompatybilność z kodekami SBC i AAC. Marka dodaje również certyfikat Dolby Atmos wraz z niestandardowymi ustawieniami korektora dostępnymi w aplikacji mobilnej.

Żywotność baterii i cena Nord Buds

OnePlus obiecuje do siedmiu godzin pracy na bateriach w słuchawkach, a użytkownicy mogą przedłużyć go do 30 godzin za pomocą etui. Ponadto słuchawki posiadają certyfikat IP55, co oznacza, że ​​są odporne na kurz i bezpieczne w czasie deszczu.

W Indiach można już zamówić wkładki douszne w kolorze czarnym lub białym. Nie ma jeszcze słowa o tym, kiedy słuchawki douszne pojawią się w innych krajach, w których sprzedawane są również urządzenia OnePlus. OnePlus India zaprezentował również zarówno OnePlus 10R, jak i Nord CE 2 Lite 5G. Ten ostatni to obniżony i tańszy wariant Nord CE 2 5G.

0 Shares:
You May Also Like