Oracle pozywa Google w związku z naruszeniem patentu Java

Engadget uważa, że ​​pozew jest „przeklętym oskarżeniem, biorąc pod uwagę, że dyrektor generalny Google Eric Schmidt kierował kiedyś zespołem Java, zanim opuścił Sun i ostatecznie przybył do Mountain View”.

TalkAndroid pisze, że „Oracle domaga się nakazu, aby powstrzymać Google od dalszego tworzenia i dystrybucji Androida oraz wyższych odszkodowań pieniężnych za umyślne i celowe naruszenie”.

Engadget mówi dalej, że „Oracle mówi, że Google wie o tych problemach od około pięciu lat, więc jasne jest, że jakiekolwiek negocjacje licencyjne, które ci dwaj się załamały – mamy wrażenie, że ta sprawa będzie ciągnąć się przez lata. przyjdź, ale na pewno będziemy mieć na to oko”.

Androinica obserwuje charakter tych procesów sądowych dotyczących własności intelektualnej w branży technologicznej:

Kiedy programiści i inżynierowie walczą o tę własność intelektualną, z pewnością robi się brzydko. Google nie miało szansy odpowiedzieć na roszczenia z pozwu, ponieważ nie zostały jeszcze doręczone. Wygląda na to, że będzie to jedna z tych brzydkich, przeciągających się walk o własność intelektualną, która w końcu stanie się tak zagmatwana i kosztowna dla obu stron, że nie warto było rozpoczynać tej walki.

Inne źródła: Androinica, Engadget, Gizmodo, Phandroid, TalkAndroid

0 Shares:
You May Also Like