Partner IBM i ARM w zakresie innowacji w dziedzinie półprzewodników

Giganci branżowi IBM i ARM Holdings nawiązali współpracę, aby zaprojektować i wyprodukować układy półprzewodnikowe o niskim poborze mocy, które ARM planuje wykorzystać w nadchodzących chipsetach mobilnych. To nie pierwsza współpraca między IBM i ARM, z podobnymi projektami sięgającymi 2008 roku na chipach 32 nm i 28 nm.

Deweloperzy ARM chipy półprzewodnikowe, które są używane w wielu dzisiejszych smartfonach, tym razem podejmują wyzwanie zmniejszenia procesu produkcyjnego do 14 nm. Jest to dość zaskakujące, biorąc pod uwagę, że procesy produkcyjne 65 nm i 45 nm osiągnięto odpowiednio w 2006 i 2008 roku.

Poniżej cytat zaczerpnięty z ogłoszenia:

Procesory Cortex firmy ARM stały się wiodącą platformą dla większości smartfonów i wielu innych powstających urządzeń mobilnych” – powiedział Michael Cadigan, dyrektor generalny IBM Microelectronics. „Planujemy kontynuować ścisłą współpracę z ARM i naszymi klientami z odlewni, aby przyspieszyć tempo rozwoju Technologia ARM zapewniająca wysoce zaawansowaną technologię półprzewodnikową o niskim poborze mocy dla różnych nowych urządzeń komunikacyjnych i komputerowych

Jedną z korzyści partnerstwa będą mniejsze i wydajniejsze chipy do urządzeń mobilnych, które nadal wymagają mniej energii niż poprzednie generacje, co jest zdecydowanym plusem w świecie, w którym innowacyjność w zakresie mocy obliczeniowej przewyższyła innowacje w zakresie technologii baterii. Nie zdziwiłbym się, gdyby proces 14 nm, nad którym pracują ARM i IBM, nie miał żadnych konsekwentnie działających przykładów dostępnych do pewnego czasu w 2013 lub 2014 roku.

0 Shares:
You May Also Like
Read More

Czy LG V30 nadaje się do gier?

Testy porównawcze są kontrowersyjne: opierają się na obliczeniach lub sekwencjach animacji służących do pomiaru wydajności urządzenia. Ostatecznie otrzymujesz…