People Of Lava Scandinavia Wywiad Android TV

AndroidPIT miał okazję porozmawiać z prezesem People Of Lava, twórcami „Scandinavia”, telewizora z systemem Android. Firma odnosi się do swojej telewizji, Skandynawii, jako pierwszego telewizora z systemem Android. Skandynawia jest obecnie dostępna w 3 rozmiarach i jest obsługiwana przez Androida 1.5, a aktualizacja do Androida 2.2 pojawi się w grudniu tego roku.

42-calowy model Scandinavia, któremu poświęciliśmy większość czasu, ma wyświetlacz LED Full HD (1920 x 1080) i rynek aplikacji z około 30 aplikacjami.

Skandynawia nie ma wsparcia Android Market, ale dyrektor generalny powiedział nam, że ich firma otrzymała setki próśb od twórców aplikacji o stworzenie aplikacji dla ich telewizorów, więc wkrótce powinni mieć więcej aplikacji dostępnych na ich rynku.

Niektóre z aplikacji, które były już w telewizji, to YouTube, Facebook, FLixster i Twitter, a także pełny klient poczty e-mail z obsługą Microsoft Exchange i Google Maps.

Obejrzyj nasz film o Skandynawii i posłuchaj, co powiedział na ten temat dyrektor generalny People Of Lava:

Moje wrażenia z telewizji były takie, że telewizor był bardzo dobrze przemyślany i zaprojektowany. Telewizor był bardzo responsywny w aplikacjach i ładowaniu danych z sieci. Prezes przypisał szybkość telewizora zastosowaniu dwóch płyt komputerowych, jednej dla telewizora, a drugiej dla systemu Android, dzięki czemu telewizor był bardzo szybki i responsywny. Myślę, że uniknął mojej prośby o wyszukanie filmu, który chcę obejrzeć, ale może to być spowodowane złym połączeniem internetowym i że miał już kilka filmów wstępnie załadowanych na telewizor.

Skandynawia wystartuje z trzema kontrolerami, pokazanym, pełną klawiaturą QWERTY i prostym kontrolerem „ze strzałkami i przyciskiem OK do wskazywania i wybierania”.

Największym spadkiem mogą być koszty Skandynawii, gdzie model 42-calowy będzie sprzedawany za około 2500 euro, a model 55-calowy będzie sprzedawany za około 4000 euro. Skandynawia powinna rozpocząć sprzedaż w październiku, a tutaj w Niemczech w listopadzie.

0 Shares:
You May Also Like