PhotoFunia — daj się ponieść!

Każdy, kto ma urządzenie z Androidem, będzie mógł używać go do robienia migawek w podróży. Trudno też oprzeć się pokusie majstrowania przy zdjęciach, aby były jeszcze lepsze. Zapomnij o potrzebie jakichkolwiek umiejętności związanych z Photoshopem lub w ogóle o radzeniu sobie z komputerem. Dzięki aplikacji PhotoFunia możesz edytować zdjęcia bezpośrednio z telefonu. Czy ta aplikacja jest w stanie robić nie tylko głupie, ale także dobre zdjęcia? Czytaj dalej w naszym teście.

Funkcje i zastosowanie

PhotoFunia ma tylko jeden cel: umożliwia przesyłanie zdjęć i automatyczne wstawianie ich do wielu różnych szablonów. Aby to zrobić, wycina niektóre części obrazu, aby nadać mu zupełnie nowy wygląd.
Zanim przejdę do wszystkich szczegółów, chciałbym wyjaśnić sam proces przesyłania zdjęć. Właściwie to naprawdę proste. Uruchamiasz aplikację, wybierasz szablon i wybierasz zdjęcie z galerii lub robisz szybkie zdjęcie na miejscu. Korzystając z rozpoznawania twarzy, aplikacja może automatycznie przyciąć głowę osoby. Ta funkcja działała idealnie podczas naszego testu, ale telefon może się pomylić, jeśli na jednym zdjęciu jest wiele twarzy. Rozpoznawanie twarzy uruchamia się automatycznie po przesłaniu zdjęcia. W moim teście oprogramowanie wydawało się, że zawsze wybiera twarz najbardziej wysuniętą w lewo.

Miłym ulepszeniem tej funkcji byłoby wielokrotne rozpoznawanie twarzy, dzięki czemu można wybrać konkretną twarz, której chcesz użyć ze zdjęcia grupowego.

W przypadku szablonów, które zawierają więcej niż tylko twarz, istnieje niewielka ramka, którą można umieścić nad sekcją zdjęcia, której chcesz użyć. Niestety nie można dopasować rozmiaru ramy. Musisz więc od samego początku upewnić się, że obrazek ma odpowiedni rozmiar. Dość narzekania w tym momencie i przejdźmy do zalet aplikacji. Po pierwsze, zawiera ponad 100 szablonów! Większość z tych szablonów jest w rzeczywistości całkiem fajna i – w większości – dobrze zaprojektowana. Po prostu prześlij zdjęcie i spraw, aby całość ożyła!
Pozwolę sobie wymienić tylko kilka przykładów niektórych szablonów. Twoje zdjęcie może pojawić się jako rysunek na tablicy kredowej lub Twoja twarz może być wyświetlana na środku ogromnego plakatu filmowego. Ogromny wybór szablonów można podzielić na 3 kategorie:

Ludzie (sportowcy, celebryci, gangsterzy itp.) – Przyłóż twarz do ciała sławnej osoby. Szablony artystyczne (styl graffiti, farby olejne itp.) Nadruki na losowych przedmiotach (t-shirty, kubki, plakaty itp.)

Ostateczny produkt zazwyczaj wygląda naprawdę dobrze (oczywiście tylko wtedy, gdy przesłałeś wysokiej jakości zdjęcie). Podczas gdy niektóre szablony mogą cię powalić, inne mogą być zbyt niechlujne i dziecinne, aby je docenić. Podsumowując, aplikacja robi to, do czego została zaprojektowana i tworzy dobre zdjęcia!

Przy okazji możesz zapisać swoje zdjęcia na karcie SD lub udostępnić je za pośrednictwem Facebooka, Gmaila, Picasy lub wiadomości obrazkowych.

Ekran i elementy sterujące

Aplikacja jest naprawdę prosta w użyciu. Wybierz szablon, wybierz zdjęcie, a następnie zapisz lub udostępnij wynik końcowy. Do tej aplikacji należy dodać funkcję umożliwiającą wyszukiwanie i filtrowanie wszystkich różnych szablonów. Deweloperzy, proszę wziąć pod uwagę!

Szybkość i stabilność

Aplikacja działa szybko i niezawodnie, chociaż natknąłem się na dwa komunikaty o błędach, gdy próbowałem zapisać zdjęcia na karcie SD.

Stosunek ceny do wydajności

Aplikacja jest bezpłatna, ale przez cały czas wyświetlany jest stały baner reklamowy.

0 Shares:
You May Also Like