PingChat! Wysyłaj wiadomości za darmo

Mam nadzieję, że natrafię na aplikację, która pozwala moim znajomym i mnie wysyłać wiadomości SMS za darmo. Kiedy natknąłem się na PingChat! w internecie wiedziałem, że tego właśnie szukałem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Funkcje i zastosowanie

Po pobraniu programu zobaczysz okno powitalne, które wyświetla Twój numer telefonu, a także opcję, która pokaże Twój ping! ID (którego jeszcze nie skonfigurowałeś). Numer jest wyświetlany, aby serwer mógł zarejestrować go za pomocą twojego Pinga! ID.

Ping! Menu konfiguracji ID prowadzi do menu rejestracji, w którym możesz wybrać swoje imię. System poinformuje Cię, czy wybrana nazwa jest dostępna, a jeśli tak jest, automatycznie pojawi się ona w oknie powitalnym. Będziesz wtedy mógł zobaczyć swój identyfikator oraz numer. Oznacza to, że Twój identyfikator i numer są teraz połączone i możesz się z Tobą skontaktować za pośrednictwem tego duetu, dzięki czemu możesz powiadomić o tym znajomych. Radziłbym, abyś nie zaczynał rozpowszechniać informacji w Internecie, ponieważ zawsze istnieje możliwość, że inni użytkownicy przywłaszczą sobie Twój identyfikator, a Ty prawdopodobnie nie chcesz otrzymywać przypadkowych telefonów od nieznajomych… a może?

Po zamknięciu okna powitalnego jesteś połączony z serwerem i swoim Pingiem! ID jest zarejestrowany w ogólnoświatowej sieci. Jeśli w ogóle nie znasz Pinga! możesz przeczytać krótkie wyjaśnienia (które są w języku angielskim), ale ponieważ już czytasz moją recenzję testu, równie dobrze możesz po prostu kliknąć OK w tym momencie.

W prawym górnym rogu znajdziesz teraz puste okno z dwiema opcjami. Jeśli klikniesz przycisk w kształcie figury, otworzy się książka adresowa i będziesz mógł wyszukać kontakty, z którymi chcesz korzystać z funkcji Ping! z, oczywiście pod warunkiem, że druga strona również używa Ping!, w przeciwnym razie nie będzie mogła odbierać twoich wiadomości. Jeśli masz już kilku znajomych używających Ping! możesz dodać je do listy, klikając znak plus i Dodać przycisk.

Jeśli wrócisz do pustego ekranu, możesz kliknąć dymek, który otworzy okno. Tutaj możesz napisać swoją wiadomość i wysłać ją do jednej lub kilku osób.

Jeśli klikniesz Menu na ekranie startowym pojawią się trzy opcje: Udostępnij ustawienia, oraz O.

Udział pozwala powiedzieć kontaktom z sieci społecznościowych, że jesteś teraz Pingiem! użytkownik. Od Ciebie zależy, czy chcesz skorzystać z tej opcji, czy nie.

Możesz przejrzeć dane osobowe (np. Ping! ID, numer telefonu), które zapisałeś pod Ustawienia. Możesz także zdecydować, czy chcesz być informowany o nowych wiadomościach za pomocą dźwięku lub wibracji. Ostatnia opcja w Ustawieniach informuje, czy serwer jest aktualnie dostępny lub czy występują jakieś problemy. W fazie testów nie napotkałem żadnych trudności.

O nie wymaga wyjaśnień: zawiera informacje o rodzaju usługi Ping! jest i do czego może służyć. Możesz także wysłać znajomym obrazek, który będzie następnie używany na czacie.

Podczas testowania tej aplikacji zauważyłem, że wysyłanie i odbieranie wiadomości i zdjęć jest bardzo szybkie i łatwe i nie było żadnych problemów. Otrzymałem swoje wiadomości bardzo szybko. Pamiętaj, że ta forma przesyłania wiadomości jest bezpłatna, w oparciu o sieć WLAN lub połączenie danych. Polecam ryczałt danych.
Świst! Czat nie zawsze musi być aktywowany — jeśli otrzymasz wiadomość, zostaniesz o tym automatycznie poinformowany, a słowem kluczowym jest Aktywne powiadomienie.

Aplikacja została stworzona na iPhone’a, ale od tego czasu została dostosowana do innych urządzeń, a teraz mogą z niej korzystać również fani Androida.

Jedynym problemem z tą aplikacją jest to, że Ping! ID jest przypisane do jednego urządzenia, co oznacza, że ​​jeśli zmienisz telefon, musisz zrezygnować ze swojego Pinga! ID i musisz zacząć wszystko od nowa.

Umieściłem aplikację na ekranie głównym, ponieważ planuję często z niej korzystać w przyszłości. Jestem naprawdę pod wrażeniem pomysłu tej aplikacji, a także sposobu, w jaki została opracowana i mogę z całego serca polecić ją naszym czytelnikom. Jedyną usterką jest to, że twoi kumple muszą używać Ping! również po to, aby czerpać z tego jakieś korzyści, ale nie powinno to stanowić większego problemu w dzisiejszym technocentrycznym świecie. Obecnie większość ludzi ma telefony kompatybilne z Ping!. Jeśli potrzebujesz pomocy z tą aplikacją, daj nam znać w komentarzach poniżej, a my dołożymy wszelkich starań.

Jedyne, czego brakuje, to zamiłowanie do komputerów stacjonarnych.

Ekran i elementy sterujące

Sterowanie jest proste, a wszystkie funkcje są dostępne szybko i łatwo, dzięki czemu możesz bez większego wysiłku wysyłać aktualizacje statusu do znajomych.

Historia czatu jest pokazana w przejrzysty sposób i łatwa do odczytania. Na wyświetlaczu mieści się kilka wierszy i nie ma potrzeby natychmiastowego przewijania.

Cała aplikacja jest w języku angielskim, ale – i może to zainteresować członków naszej międzynarodowej społeczności – każda opcja jest zilustrowana obrazem, który nie wymaga wyjaśnień. Od momentu rejestracji do rozpoczęcia rozmowy mija mniej niż pięć minut.

Szybkość i stabilność

Aplikacja jest bardzo szybka: dotarcie wiadomości zajmuje mniej niż sekundę, a wysyłanie zdjęć również nie zajmuje dużo czasu. Status serwera był zawsze dostępny w fazie testów.

Stosunek ceny do wydajności

Aplikacja jest darmowa, co pozwala przypuszczać, że będzie dużo pingów! użytkowników w najbliższej przyszłości. Aplikacja jest łatwa w użyciu i jej konfiguracja nie zajmuje dużo czasu. Fakt, że pozwala na wysyłanie i odbieranie wiadomości za darmo, sprawia, że ​​jest to dla mnie pozycja obowiązkowa.

0 Shares:
You May Also Like