Podsumowanie wiadomości/plotek na Androida

Zgodnie z postem (wydanie 8804) od pracownika Google z 30 września na stronie Google Code, numer wersji następnego głównego wydania Androida to Android 2.3. Android Gingerbread został wcześniej potwierdzony przez Google jako kolejna wersja Androida i chociaż nigdy nie było żadnego oficjalnego potwierdzenia numeru wersji Gingerbread, wiele osób zakładało, że pojawi się on jako Android 2.5 lub Android 3.0.

Wygląda na to, że się mylili. Po obejrzeniu wielu rzekomych/potwierdzonych poprawek, które pojawią się w następnej wersji Androida, sam byłem sceptyczny, czy przejście z 2.2 do 3.0 może być uzasadnione. Android 2.5 wydawał się dużo bardziej prawdopodobny jako numer wersji, ale najwyraźniej to wydanie nie ma być niczym zbyt przełomowym. Zamiast tego oczekuj bardziej subtelnych ulepszeń, czego wielu z nas już oczekiwało. Choć oczywiście nie jest to oficjalne ogłoszenie, jest to mocna wskazówka.

Phandroid zachowuje pewien sceptycyzm, wskazując, że jest „jeden powód, dla którego nie możemy wprost założyć, że będzie to numer wersji Gingerbread: 2.0 został nazwany Eclair, a kolejne wydanie 2.1 zostało również uznane za główne wydanie bez nowej nazwy kodowej ( nawet jeśli nie dodało, że wiele funkcji przechodzących z 2.0 na 2.1 było w przeciwieństwie do skoku z 1.6 na 2.0 lub 2.1 do 2.2.)”

Wczoraj we wpisie na blogu Google Mobile ogłoszono nową obsługę wyszukiwania głosowego Google na Androida w języku czeskim, polskim, rosyjskim i tureckim. Te języki dołączają do angielskiego, chińskiego mandaryńskiego, japońskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego i hiszpańskiego, co daje łącznie 11 obsługiwanych języków.

Post przypomina również użytkownikom, że wyszukiwanie głosowe jest dostępne dla telefonów z systemem Android 2.0 lub nowszym i można je pobrać z Android Market. Ponadto aplikacja może przetwarzać tylko jeden język na raz, a aby zmienić język, użytkownicy muszą przejść do ustawień.

Inne źródła: Android Central, Google Mobile Blog, Phandroid

Obraz z TalkAndroid

0 Shares:
You May Also Like