Podwójny rozruch systemu operacyjnego Android na iPhonie 3G

Dwa tygodnie temu pisałem, że Planeta pokazuje udany port Androida 1.6 na Apple iPhone 2G. Wtedy powiedział nam, że nie powinno być zbyt długo, zanim zacznie działać na iPhone’ie 3G, a wczoraj dotrzymał obietnicy, zaledwie dwa tygodnie po porcie iPhone’a 2G. Gdyby tylko inne firmy mogły pójść za przykładem terminowych wydań Planetbeing.

PC World napisał o aktualnej funkcjonalności urządzenia, odnotowując kilka problemów w obecnych kompilacjach. Oto niektóre z tego, co powiedzieli:

Teraz możesz korzystać z systemu operacyjnego Android do przeglądania sieci i uruchamiania dowolnej aplikacji, która nie wymaga obsługi dźwięku, a także do wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych SMS przez radio w telefonie komórkowym… wiele ukrytych usprawnień i poprawek błędów, sterownik Wi-Fi został wzbogacony o wszystkie rozszerzenia specyficzne dla Androida, dzięki czemu jest bardziej stabilny i niezawodny. Dodaliśmy również ikonę Androida do menu startowego, aby było łatwiej dostępne.

Jeśli więc masz w pobliżu zapasowego iPhone’a 3G i masz ochotę wypróbować możliwość podwójnego rozruchu, poczekaj kilka dni, aż pojawią się „opakowane pliki binarne i instrukcje dotyczące 3G”. Co więcej, jeśli ten projekt Cię interesuje, Phandroid informuje, że zespół poszukuje programistów-wolontariuszy do pomocy.

Oto jego najnowszy film pokazujący to osiągnięcie.

Inne źródła: Engadget, PC World, Phandroid

Obraz z Androida i Me

0 Shares:
You May Also Like