Pokrój to! ®

Dzisiaj będę recenzować grę, w którą fajnie gra się zarówno na Motorola Milestone, jak i na Galaxy Tab. Koncepcja gry jest prosta, ale wystarczająco zabawna, aby zapewnić rozrywkę przez wiele godzin (i nie, nie jest to kolejny remake gry retro). Dowiedz się więcej o Slice It! ® w naszym teście.

Funkcje i zastosowanie

W ciągu ponad dwóch lat Android Market zgromadził ponad 220 000 różnych aplikacji. I bądźmy szczerzy – wiele dostępnych aplikacji nie jest zbyt dobrych. Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane złym programowaniem, fatalnym projektem, czy po prostu należy do kategorii „bezsensownych aplikacji” – istnieje wiele okropnych aplikacji do obejrzenia. Niemniej jednak nadal jestem zadowolony z Rynku w dużej mierze. Zawsze udaje mi się znaleźć darmową aplikację, która odpowiada moim konkretnym potrzebom. Wśród morza aplikacji zawsze jest kilka gier i aplikacji, które są wyjątkowo dobre. Oto kolejny, który pasuje do rachunku.

Pokrój to! to bez wątpienia jedna z najlepszych gier na Androida – prosta i prosta. Gra opiera się na prostym przepisie na sukces: prostym koncepcie gry, dobrym designie i łatwym sterowaniu. To idealna mieszanka do przyjemnej gry. W porządku, na razie wystarczy przechwalania się. Więc czym jest Slice It! ® naprawdę o? Łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale spróbuję.

Każdy poziom wyświetla geometryczny kształt na środku ekranu na kartce papieru. Te kształty mogą być prostymi kwadratami i trójkątami lub bardziej złożonymi kształtami. Wszystkie te kształty mają jedną wspólną cechę: wszystkie są dwuwymiarowe. Celem gracza jest wykonanie następujących czynności: pocięcie kształtu na równe części za pomocą ograniczonej liczby pociągnięć ołówka. Wszystkie części muszą mieć ten sam rozmiar, ale niekoniecznie formę. Ważne jest, aby każda linia przebiegała przez cały kształt i była idealnie prosta jak krojenie ciasta nożem.

Na poziomach dla początkujących pomyślisz sobie „Wow, to jest zbyt łatwe!”. I słusznie, ponieważ kilka pierwszych poziomów jest rzeczywiście śmiesznie prostych.

Podział kwadratu na dwie równe części nie jest dużym wyzwaniem. Jednak podobnie jak wiele gier tego rodzaju, ta gra może zacząć się dość łatwo, ale z każdym poziomem staje się coraz trudniejsza. To bardzo irytujące, gdy zdajesz sobie sprawę, że nie tylko podzieliłeś kształt na określoną liczbę części, ale także musisz użyć ograniczonej liczby pociągnięć. Czasami doskonale rozwiązałeś poziom, ale musisz wszystko powtórzyć, ponieważ nie użyłeś wszystkich pociągnięć ołówka. Chociaż sprawia to, że gra jest o wiele trudniejsza, czasami wydaje się bardziej jak imprezowicz. Na szczęście przez większość czasu nie da się wyczyścić poziomu bez użycia wszystkich pociągnięć ołówka.

Na bardziej zaawansowanych poziomach dodawany jest kolejny element, aby gra była jeszcze trudniejsza. Niektóre z bardziej złożonych kształtów mają wewnątrz bloki, których nie można narysować. Zasadniczo te bloki wyznaczają strefę „bez rysowania”. Te ograniczenia mogą naprawdę sprawić, że będziesz się pocić, ale są miłym dodatkiem do gry.

Za każdy rozwiązany poziom jesteś nagradzany punktami, które możesz następnie zainwestować w podpowiedzi. Jeśli zdarzy ci się zaskoczyć na poziomie, możesz uzyskać wskazówkę, która pokaże ci, gdzie narysować linię. Osobiście użyłem tej funkcji kilka razy, aby trochę popchnąć mój mózg. Muzyka w grze i efekty dźwiękowe są naprawdę wspaniałe. Wzmacniają grę, nigdy nie stając się irytujące.

Dolna linia:

Dzięki 140 poziomom (więcej w najbliższej przyszłości), ta gra z pewnością zapewni Ci rozrywkę na długi czas. Ta gra mózgowa jest zarówno zabawna, jak i wymagająca. Podsumowując, Slice It to naprawdę świetna gra.

Ekran i elementy sterujące

Pokrój to! ® jest naprawdę urocza i pięknie zaprojektowana. Jasna grafika dobrze współpracuje z grą, a menu są naprawdę łatwe do zrozumienia. Na karcie Galaxy rozdzielczość wydaje się jednak nieco za niska. Rysuj linie, przesuwając palcem po ekranie lub korzystając z funkcji multi-touch. Z tym ostatnim znacznie łatwiej jest narysować idealnie prostą linię (włóż jeden palec na początku linii, a drugi na końcu). Dlatego polecam grać w tę grę na urządzeniu wielodotykowym. Pokrój to! działa bezproblemowo zarówno na karcie Galaxy Tab, jak i Motorola Milestone.

Szybkość i stabilność

Po kilku sekundach ładowania (co może wydawać się trochę długie) Slice It! ® działa idealnie na obu urządzeniach, chociaż działa odrobinę lepiej na karcie Galaxy niż na Milestone.

Stosunek ceny do wydajności

Pokrój to! ® jest dostępny bezpłatnie w Android Market. Niestety gra zawiera wiele reklam, które pojawiają się stale w trakcie gry. Czasami reklamy pojawiają się jako wyskakujące okienka, które musisz zamknąć, aby kontynuować grę. W porównaniu z innymi darmowymi aplikacjami ta gra ma zbyt wiele reklam. Tylko trzy gwiazdki.

0 Shares:
You May Also Like