Pozew o Javę uniemożliwia Google udział w JavaOne

Joshua Bloch napisał, że „Niedawny proces Oracle przeciwko Google i open source uniemożliwił nam swobodne dzielenie się naszymi przemyśleniami na temat przyszłości Javy i ogólnie open source”.

Phandroid twierdzi, że pozew w sprawie „oczywistych naruszeń praw autorskich i patentów w systemie Android Dalvik VM nie tylko wpłynie na wynik sali sądowej: będzie miał wpływ na wszystkich członków społeczności Java i open source”.

W poście na blogu Google Code przyznaje się również, że ten rozwój stanowi dla niektórych dużą niedogodność i jasno wyraża chęć wniesienia wkładu w przyszłości:

Rozumiemy, że może to rozczarować i niedogodności dla wielu z Was, ale nie możemy się doczekać prezentacji w innych miejscach. Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w społeczności open source Java i nie możemy się doczekać znalezienia dodatkowych sposobów na zaangażowanie się i wniesienie własnego wkładu.

Phandroid uważa, że ​​decyzja Google jest „niezbędnym stanowiskiem, które Google musi przyjąć, aby się chronić w wyniku wybryków Oracle napędzanych pieniędzmi”. Android Central zauważa, że ​​niestety „wydaje się, że pozew Oracle już miał negatywny wpływ na społeczność open source”.

Możesz się o tym przekonać, patrząc na komentarze w poście na blogu Google Code.

InfoWorld analizuje, co decyzja Google mówi o przebiegu procesu:

Wycofanie się Google z JavaOne wskazuje na to, a Oracle nie robi dużych postępów w sporze, powiedział analityk IDC Al Hilwa. Przytoczył możliwość fragmentacji Javy: „Sygnuje to poważniejsze rozłamy i zagrożenia związane z fragmentacją Javy. Nie zdziwiłbym się, gdyby Google zmienił nazwę języka podobnego do Javy, którego używa dla Androida, i przestaje próbować dostosować go do Javy. jakiś punkt.”

Inne źródła: Android Central, InfoWorld, Phandroid

0 Shares:
You May Also Like