Pracownik Google mówi, że Android "Nie zoptymalizowany" Dla tabletów

Biorąc pod uwagę liczbę producentów i sprzedawców wypuszczających wysokiej jakości tablety z Androidem 2.x lub tablety, które mają plany na Androida 2.2, stwierdzenie to wydaje się nieco mylące. Phandroid całkiem nieźle tłumaczy, co się do tej pory wydarzyło:

Agnostyczna natura Androida dała każdemu pomysł, że można go umieścić na czymkolwiek, ale Google mówi inaczej: po prostu nie jest przeznaczony na tablety, jeszcze. (Podał konkretnie 2.2, ale jeśli samo Froyo nie jest przeznaczone dla tabletów, to nie mogę sobie wyobrazić niczego przed nim).

Wciąż obsługują niektóre produkty z wyższej półki – takie jak Samsung Galaxy Tab i Dell Streak – umożliwiając tym urządzeniom korzystanie z GAPPS i rynku Androida, ale to dlatego, że ci producenci poświęcili czas na dostosowanie Androida do przyjemnego korzystania z aplikacji nie jest zbudowany z myślą o większych rozmiarach ekranu i wyższych rozdzielczościach (oraz ponieważ reszta urządzenia jest zgodna ze standardami potrzebnymi do prawidłowej i pełnej licencji na Androida).

Rozmawiałem dzisiaj na forach i jednym z moich głównych przekonań było to, że tablety z Androidem wymagają specjalistycznego Android Market specjalnie dla tabletów, ponieważ różnice sprzętowe między smartfonami i tabletami powodują problemy, gdy próbuję uzyskać tablet z certyfikatem Google dla Androida Rynek. Na szczęście wydaje się, że mamy odpowiedź.

Najwyraźniej Google jest już w trakcie tworzenia nowego „mechanizmu dystrybucji aplikacji” (czyli sklepu z aplikacjami) zaprojektowanego specjalnie dla tabletów, aby upewnić się, że użytkownicy otrzymają odpowiednio opracowane aplikacje na tablety, które mogą mieć znacznie inne wewnętrzne niż wiele smartfonów.

Android Gingerbread, praktycznie od samego początku, koncentrował się na ulepszaniu interfejsu użytkownika Androida, prawdopodobnie w celu uczynienia interfejsów producenta, takich jak MOTOBLUR i HTC Sense, zbytecznym. Co więcej, Samsung Galaxy Tab i niepotwierdzony tablet Motorola w pewnym momencie mają Androida Gingerbread.

Wreszcie TechRadar komentuje, że Google „obecnie nie używa Androida na żadnych tabletach, co sugeruje, że wkrótce będzie miał system operacyjny skoncentrowany na tabletach”. BoyGeniusReport wskazuje, że słowa Barry prawdopodobnie sugerują, że „przyszła wersja Androida będzie zoptymalizowana pod kątem tabletów (plaster miodu?).” Najwyraźniej BoyGeniusReport zapomniał, że Gingerbread miał być zorientowany na tablety i zamiast tego koncentrował się na Honeycomb.

Inne źródła: BoyGeniusReport, Phandroid

Obraz z Phandroid

0 Shares:
You May Also Like