Premiera zablokowanego Motorola Droid X

MobileCrunch informuje, że telefon będzie miał zablokowany bootloader. Co więcej, jeśli dana osoba spróbuje zmodyfikować lub zhakować (lub cokolwiek, co wiąże się z majstrowaniem przy telefonie), program wewnątrz telefonu zakłóca proces uruchamiania, blokując telefon.

MyDroidWorld donosi na podstawie domysłów i twardych faktów, że telefon korzysta z technologii, która sprawi, że telefon stanie się bezużyteczny, jeśli chip wewnątrz telefonu wykryje majstrowanie przy urządzeniu.:

eFuse jest zakodowany informacjami, których szuka lub jest do niego przekazywanych z bootloadera. Bootloader jest ładowany informacjami, których szuka, gdy rozpoczyna proces uruchamiania. (Widziałem, jak plik sbf szuka określonego programu ładującego, kiedy się zaczyna, więc można bezpiecznie założyć, że jest to proces).

Gdy eFuse zweryfikuje, że informacje, których szuka lub które zostały do ​​niego przekazane przez bootloader, są prawidłowe, proces uruchamiania jest kontynuowany. Jakie informacje są zapisywane w bootloaderze? Do tej pory udało mi się zweryfikować, czy oprogramowanie układowe
informacje (co nazywamy ROMS), informacje o jądrze i wersję programu ładującego.

Jeśli eFuse nie zweryfikuje tych informacji, eFuse otrzyma polecenie „przepalenia bezpiecznika” lub „wyzwolenia bezpiecznika”. Powoduje to uszkodzenie procesu uruchamiania i trwałe zamurowanie telefonu. Ta funkcja FailSafe jest aktywowana za każdym razem, gdy manipuluje się bootloaderem lub manipuluje się którąkolwiek z powyższych trzech części telefonu.

Co się stanie, jeśli wyłączysz tę funkcję? MobileCrunch mówi, że:

Wymaga poprawki sprzętowej, oczywiście dostępnej tylko przez Motorolę. Jest to odpowiednik MacBooka, który detonuje jakiś podstawowy komponent, jeśli próbujesz zainstalować system operacyjny do podwójnego rozruchu.

Zakładając, że MyDroidWorld ma rację, będzie to, jak zauważyli, „trudny orzech do zgryzienia”.

Inne źródła: AndroidCentral, MobileCrunch

Obraz z MobileCrunch

0 Shares:
You May Also Like