Przetestowano roszczenia dotyczące czasu rozmowy na smartfonie

Widzimy wiele twierdzeń dotyczących wydajności baterii od producentów, a wielu (jeśli nie większość z nich) sprawia, że ​​czuję się bardziej niż nieco sceptyczny. Wygląda na to, że faceci z Tested.com również byli sceptyczni i postanowili przetestować czasy rozmów deklarowanych przez wielu producentów smartfonów, korzystających z jednych z najpopularniejszych obecnie smartfonów na rynku, uzyskując kilka interesujących wyników.

Sprawdź wybryki i strategię testowania Tested.com w filmie na Tested.com.

Wygląda więc na to, że niektóre twierdzenia przewyższają wydajność telefonu, niektóre są strzałem w dziesiątkę, podczas gdy inne są do pewnego stopnia chybione, szczególnie w przypadku Droid 2 i iPhone 4.

Tested.com ujawnia ustawienia używane w telefonach podczas testu:

Wszystkie telefony zostały przetestowane siedząc na naszych biurkach, przy użyciu rzeczywistych ustawień — rozmowy były wykonywane przy użyciu samego telefonu w trybie 3G (lub jego odpowiedniku w przypadku telefonów CDMA). Przesyłaliśmy muzykę przez telefony, aby symulować aktywność rozmów, a także monitorować zerwane połączenia (jak anegdota, nasze telefony AT&T odrzucały najwięcej połączeń). Telefony były również podłączone do sieci Wi-Fi, podczas gdy Bluetooth był wyłączony – typowa konfiguracja smartfonów na wolności.

Gizmodo zauważa, że ​​telefon z „najwyższymi twierdzeniami również najbardziej rozczarował. Motorola Droid 2 miała najdłuższy rzeczywisty czas rozmowy spośród sześciu testowanych telefonów — 465 minut — ale miał też najwyższy obiecany czas rozmowy wynoszący 575 minut”.

Tested.com opublikował później aktualizację swojej historii, wyjaśniając, że „podany czas rozmów dla iPhone’a 4 wynosi w rzeczywistości 420 minut, zamiast 540. Tak więc wynik naszego 382 minutowego testu był bliski twierdzeniom Apple. iPhone 4 wykorzystany!”

Inne źródła: Gizmodo, TalkAndroid

0 Shares:
You May Also Like