Przewiduje się, że niedobory AMOLED będą się utrzymywać przez lata

AndroidandMe informuje, że w celu zaspokojenia zwiększonego zapotrzebowania na technologię wyświetlania „Samsung już pracuje nad nowym zakładem produkcyjnym o wartości 2,2 miliarda dolarów”, którego rozpoczęcie produkcji ma nastąpić pod koniec 2011 roku. Niestety, firma LG nie ogłosiła publicznie, że zamierza rozszerzyć swoje możliwości produkcyjne o wyświetlacze AMOLED.

ISuppli przewiduje, że dostawy małych wyświetlaczy AMOLED stosowanych w telefonach komórkowych „osiągną 184,5 mln sztuk do 2014 r., w porównaniu z 20,4 mln sztuk w 2009 r., przy złożonej rocznej stopie wzrostu (CAGR) wynoszącej 55,1 proc. w tym okresie”.

iSuppli wspomina również o tym, jak LG i Samsung określą przyszłość technologii AMOLED:

Ponieważ Samsung i LG przewodzą w rozwoju AMOLED, to, co zrobią obie firmy, określi, czy technologia wyjdzie poza obecny status niszowy i stanie się realnym konkurentem dla wyświetlaczy telefonów komórkowych.

Linia smartfonów Samsung Galaxy S wykorzystuje te same wyświetlacze i uważam, że potrzeby Samsunga w zakresie wyświetlaczy mają pierwszeństwo przed jakimikolwiek wysyłkami do zewnętrznych producentów, takich jak HTC. Szczerze myślałem, że trudno mi ich winić i może to być impuls, którego potrzebują, aby zdobyć przewagę nad konkurentami.

To stwarza problemy zarówno przewoźnikom, jak i innym producentom telefonów. Jak wskazuje AndroidandMe, „Verizon spalił swoją początkową dostawę DROID Incredible w ciągu kilku dni i miał trudności z uzyskaniem większej ilości w magazynie”. Niedobór wyświetlaczy już spowodował, że HTC przestało tracić czas na czekanie i przestawiło technologię z powrotem na LCD.

Phandroid odnotowuje przemyślenia iSuppli:

To tylko przewidywania jednej firmy badawczej, więc nie możemy brać całego tego słowa w słowo, a liczby w liczbę, ale – jak powtarzano już zbyt długo – wyraźnie istnieje problem, który wydaje się nie być odejść tak szybko, jak byśmy chcieli.

Inne źródła: AndroidandMe, Phandroid

Obraz z Androida i Me

0 Shares:
You May Also Like