Qualcomm wprowadzi dwurdzeniowe procesory 1,5 GHz w czwartym kwartale

Artykuł w ComputerWorld wspomina o możliwych miejscach docelowych nowych chipów:

Firma dostarczy dwurdzeniowy układ QSD8672 z rdzeniami procesora pracującymi z częstotliwością do 1,5 GHz, powiedział Mark Frankel, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Qualcomm CDMA Technologies. Powiedział, że chip może trafić do smartfonów, tabletów i tanich laptopów.

Engadget dodaje, że „wymyślny nowy 8672 jest oparty na konstrukcji ARM i zostanie wykonany w technologii procesu 45 nm, a indywidualne skalowanie napięcia umożliwi taktowanie każdego rdzenia niezależnie od drugiego, aby zmaksymalizować żywotność baterii i wydajność”. MobileCrunch pisze, że „Qualcomm twierdzi, że dzięki tej technologii żywotność baterii wydłużyła się o 30% w porównaniu z układami jednordzeniowymi”.

Gizmodo zauważa, że ​​układ powinien „obsługiwać odtwarzanie 1080p wraz z komponentami DDR2, DDR3 i HDMI”. Jednak MobileCrunch wskazuje, że odtwarzanie wideo w rozdzielczości 1080p jest prawdopodobnie „całkowitą przesadą w przypadku telefonu z ograniczoną przestrzenią dyskową”.

Należy zauważyć, że Qualcomm zaczął wysyłać swoje pierwsze dwurdzeniowe procesory na początku czerwca i teraz wydaje się, że są prawie gotowe na dostawę 1,5 GHz. Szalony, co?

Inne źródła: Engadget, Gizmodo, MobileCrunch

Obraz z PC World

0 Shares:
You May Also Like