Raport sugeruje, że Android przewyższa iOS w całkowitej liczbie subskrybentów smartfonów w USA

ComScore, samozwańczy „lider w pomiarach cyfrowego świata”, opublikował dane z badań, które wskazują, że całkowita liczba amerykańskich abonentów smartfonów korzystających z telefonu z systemem Android przewyższyła liczbę amerykańskich abonentów smartfonów korzystających z telefonu z systemem iOS. Chociaż od dawna widzimy, że Android jest najlepiej sprzedającą się platformą smartfonów w USA, to są to pierwsze dane wskazujące, że Android wyprzedza konkurencję pod względem ogólnej liczby abonentów.

Alex przedstawił ostatnie dane Nielsena dotyczące akcji smartfonów z US OS na początku tego tygodnia, a w tym czasie iOS wciąż miał niewielką przewagę nad Androidem, z Blackberry OS firmy RIM wciąż na szczycie.

ComScore twierdzi, że w okresie od sierpnia do listopada urządzenia z systemem Android zyskały 6,4% udziału, a urządzenia z systemem iOS – 0,8%.

Sądząc po raporcie ComScore, BlackBerry OS nadal pozostaje najczęściej używanym systemem operacyjnym w smartfonach, ale Android wyprzedził iOS o solidny 1%. Ma to jednak więcej wspólnego z tym, że użytkownicy telefonów Blackberry i Windows Phone przechodzą na inny system operacyjny smartfonów i że więcej z nich wybiera Androida niż iOS, niż Androida odbierającego subskrybentom iOS firmy Apple.

Następnym razem, gdy te liczby się pojawią, spodziewam się, że system Windows będzie miał przyzwoity procentowy wzrost dzięki uruchomieniu urządzeń z systemem Windows Phone 7. Ponadto, jeśli BlackBerry ma jakąkolwiek nadzieję na utrzymanie swojej pozycji jako wiodącej platformy w Stanach Zjednoczonych, będzie musiało zacząć robić coś szybko, aby odświeżyć swoją ofertę produktów i oprogramowania.

Obraz z Engadget

0 Shares:
You May Also Like