[Review] Onavo to najlepsza cholerna aplikacja do monitorowania danych na Androida, kropka

Chociaż nie jestem kimś, kogo można by nazwać typem wysysającym dane, uwielbiam trochę Google Maps, Facebook i Youtube, gdy jestem w ruchu. Niestety, mój plan transmisji danych z O2 tutaj w Berlinie nie jest czymś, co można nazwać luksusowym. Przez wszystkie dni miesiąca mam tylko 200 MB danych do pochłonięcia. Dla ludzi takich jak ja aplikacja do monitorowania danych jest niezbędnym policjantem.

Aplikacje takie jak 3G Watchdog są świetne, ale nie wystarczają. To, czego zawsze chciałem, to aplikacja, która powie mi, ile danych używam, które aplikacje pochłaniają najwięcej jedynek i zer. Na szczęście Onavo jest tą aplikacją i znacznie wykracza poza to, czego można oczekiwać od aplikacji do monitorowania danych.

Po pierwsze, ma naprawdę ładny interfejs wizualny. Zamiast przypominającego nieco Androida 1.0 czarno-białego Watchdoga 3G, Onavo jest ubrany w przyjemne szarości i błękity (no dobra, nie biggie, ale fajny dodatek). W menu głównym możesz zobaczyć statystyki wykorzystania danych w ciągu ostatniego miesiąca, a także aplikacje, które wykorzystują najwięcej danych. To może wydawać się oczywiste (Youtube = źle, GMail = nie tak źle), ale byłem zaskoczony, gdy dowiedziałem się, że aplikacje takie jak Kalendarz Google zużywają więcej danych niż Facebook. Tymczasem aplikacje, o których nie miałem pojęcia, że ​​działają online, takie jak Fruit Ninja, w rzeczywistości pobierały dane. Kto by wiedział? Teraz ja robię.

(Interfejs Onavo jest nie do pobicia)

Onavo ma większe ambicje niż tylko informowanie, które aplikacje to świnie danych. Deweloperzy chcą również stworzyć ogólnoświatową społeczność Onavo Android, która pozyskuje informacje o aplikacjach i wykorzystaniu danych z całego świata. Dzięki takiej bazie danych będziesz wiedzieć przed pobraniem, czy aplikacja jest głodną bestią.

Onavo jest również pomocny podczas podróży, ponieważ ma specjalne ustawienia roamingu, które mogą śledzić każdy wykorzystany MB, dzięki czemu nie skończysz z szalonym rachunkiem na 1000 USD na koniec podróży. Firma planuje wkrótce wypuścić aplikację na Androida, która w jakiś sposób zmniejszy Twoje dane, dzięki czemu będziesz mniej zużywać podczas podróży po świecie.

Więcej w nadchodzących miesiącach. Na razie Onavo jest nadal najbardziej przyjazną dla użytkownika i pomocną aplikacją do monitorowania danych, co jest niestety niezbędne dla nas wszystkich, biorąc pod uwagę fakt, że Sprint jest ostatnim przewoźnikiem z naprawdę nieograniczonym planem. Spróbuj i daj nam znać, co myślisz.

0 Shares:
You May Also Like