Robi się poważnie: Android Market trafia na 200 000 aplikacji

Powyższa liczba nie jest jeszcze oficjalna, ale według Androlib jest to to, na co teraz patrzymy. Ich szacunki opierają się na 2,5 miliarda pobranych aplikacji i liczbie aplikacji dodawanych każdego miesiąca. Najwyraźniej w zeszłym miesiącu dodano 25 000 aplikacji, chociaż nie było ich zbyt wiele. Ciekawe jest jednak obserwowanie dystrybucji darmowych i płatnych aplikacji w ich liczbie.

Niezależnie od dystrybucji fajnych aplikacji do tych, które mają jeden cel, żadne lub po prostu nie działają, pokazuje to, że programiści coraz bardziej interesują się platformą Android. Zaledwie 2 miesiące temu Android oficjalnie trafił na 100 000 aplikacji po 2 latach istnienia. To i mnóstwo zaawansowanych urządzeń, które zostały uruchomione lub mają zostać uruchomione, powinny sprawić, że główne firmy deweloperskie prędzej niż później rozszerzą swoją ofertę na Androida. Mamy już Angry Birds, Need for Speed ​​i Madden NFL, a także Pulse, Opera i Firefox, ale wydaje mi się, że będzie ich więcej.

Co ciekawsze, dystrybucja darmowych i płatnych aplikacji. Teraz ten też oszukuje. Jak widać, średnio więcej osób pobiera bezpłatne aplikacje niż aplikacje płatne, a najpopularniejsze aplikacje są bezpłatne. Ponieważ jednak Google wciąż nie dało nam lepszego sposobu płacenia za aplikacje niż ich własna platforma Checkout, spora grupa aplikacji jest na rynku bezpłatna, ale odblokowuje pełną funkcjonalność tylko wtedy, gdy przekażesz lub kupisz licencje od samych programistów za ich pośrednictwem. strony internetowe (zobacz Launcher Pro Plus lub Titanium Backup). Ta metryka nie jest tak dokładna, jak mogłaby być, ale prawdą jest, że Android ma o wiele więcej darmowych aplikacji niż iOS, rynek Blackberry czy WP7.

Jeśli jesteś ciekawy, jakie inne metryki oferuje Appslib, kliknij link tutaj.

0 Shares:
You May Also Like
Read More

Co to jest plik WRF?

Plik z rozszerzeniem .WRF to plik WebEx Recording utworzony za pomocą programu Cisco WebEx Recorder. Oprogramowanie WebEx Recorder…