Rośnie korzystanie z Androida i ruch ze smartfonów

AdMob jest dobrze znany ze swoich raportów dotyczących telefonów komórkowych. Niedawno opublikowali dwa raporty przedstawiające konsumpcję reklam iPhone’a, Blackberry i iPhone’a oraz wykres pokazujący udział Androida w liczbie smartfonów na całym świecie.

Artykuł z AndroidGuys mówi o Androidzie: „Android był najszybciej rozwijającym się systemem operacyjnym w sieci AdMob rok do roku”. Phandroid zauważył, że Android z 2% światowego udziału w lutym 2009 r. osiągnął 24%. w lutym 2010 r., co jeśli można trochę pomnożyć, wyjdzie na 1100% wzrost udziału.

Phandroid zauważa, że ​​zwiększył się udział ruchu ze smartfonów. Według raportu AdMod smartfony „odpowiadały za 48% światowego ruchu AdMob, w porównaniu z 35% w lutym 2009 r. Za wzrost odpowiadał przede wszystkim silny wzrost ruchu z iPhone’a i Androida, napędzany intensywnym użytkowaniem aplikacji”.

Drugi raport szczegółowo opisujący wykorzystanie reklam przez Androida zarejestrowane w sieci AdMob pokazuje, że użytkownicy Androida żądają 42% żądań reklam w porównaniu z 44% w przypadku iPhone’a, ale biorąc pod uwagę, że jest około 5 razy więcej żądań reklam przez iPhone’a, widać wzrost poziomu Androida znacznie wyższe pod względem zużycia na urządzenie.

Inne źródło: CNNMoney Fortune, AdMob, Phandroid

Obrazy z AdMob Metrics

0 Shares:
You May Also Like