[Rumor] Google może zjeść T-Mobile na kolację

Jeśli myślałeś, że sprawy nie były wystarczająco szalone, gdy Google przejęło historię Motorola Mobility, to masz kolejną gorącą plotkę. Chociaż prawdopodobnie dopiero rozgrzewasz ideę nowych telefonów Google-Motorola pojawiających się na rynku, wygląda na to, że Google nie chce w najbliższym czasie powstrzymać szaleństwa wydatków. Najwyraźniej długo cierpliwa sieć Ameryki T Mobile jest następny na liście zakupów Google.

Tak, w rzeczywistości może się wydarzyć coś nie do pomyślenia: Google przejmie całą linię produkcyjną Androida od dewelopera systemu operacyjnego do dostawcy telefonów komórkowych. Choć może to zabrzmieć szaleńczo i dziwacznie, zakup T-Mobile jest prawdopodobnie najbardziej logiczną i praktyczną rzeczą, jaką Google może zrobić w tym momencie. Biorąc pod uwagę fakt, że mają teraz kontrolę zarówno nad sprzętowymi, jak i programowymi aspektami Androida, byłoby sensowne, aby Google uratował T-Mobile przed szczękami AT&T i stał się właścicielem własnej sieci.

Byłoby to ogromnym przełomem w świecie smartfonów, ponieważ by się stworzył pierwsza na świecie w pełni zintegrowana firma produkująca smartfony który kontroluje absolutnie każdy aspekt procesu. Oczywiście istnieje bardzo realne niebezpieczeństwo, że Google stanie się zbyt duży i nadęty dla własnego dobra, ale Google może również zrewolucjonizować sposób działania operatorów sieciowych. Wykorzystując swoją innowacyjność i doświadczenie, Google mógł wykorzystać sieć T-Mobile jako platformę startową do zdominowania amerykańskiego rynku mobilnego.

W końcu jednym z największych narzekań na Apple był fakt, że zawarli umowę na wyłączność z AT&T, zmuszającą użytkowników do kupowania dwuletnich umów z każdym telefonem. Jeśli Google może kontrolować cały proces od początku do końcaoznaczałoby to bardziej konkurencyjne ceny i większą satysfakcję klientów. Google nie miałby innego wyboru, jak tylko zapewnić ludziom najlepsze możliwe wrażenia z korzystania z Androida – w tym dostęp do niezawodnej sieci.

Jedyną barierą na drodze Google w tym momencie jest FCC, która jeszcze nie orzekła w sprawie fuzji AT&T-T-Mobile. W tej chwili szanse AT&T maleją z minuty na minutę, ponieważ zarówno konsumenci, jak i konkurenci toczą ostrą walkę z transakcją. Byłoby weź 39 miliardów dolarów w gotówce, aby przypieczętować transakcję, ale nie umieszczałbym niczego poza Google. I nie widzę też, żeby zarząd T-Mobile miał coś przeciwko temu.

0 Shares:
You May Also Like