Sąd potwierdza wstępne werdykty: Galaxy Tab 10.1 pozostanie zbanowany w Niemczech

Apple ma za sobą kolejną wygraną w niekończącym się i wyczerpującym procesie sądowym przeciwko Samsungowi. Niemiecki sąd w Düsseldorfie potwierdził pierwotne orzeczenie zakazujące sprzedaży Samsung Galaxy Tab w Niemczech. Jeśli ktoś lekceważył tę historię, sprawy stały się o wiele poważniejsze, bardzo szybko. Teraz wygląda na to, że niemiecki sąd trzyma się swojego wstępnego orzeczenia i w pełni wprowadza całkowity zakaz sprzedaży i importu Galaxy Tab 10.1 w całych Niemczech.

Zespół prawników Apple’a zdołał przekonać niemiecką komisję sędziowską o tym, że Samsung rażąco naruszył kilka patentów Apple dotyczących iPada. Choć próbowali, Samsungowi nie udało się przekonać niemieckiego sądu, że podobne tablety pojawiły się przed pojawieniem się iPada firmy Apple. W umyśle sędziego głównego nie ma wątpliwości, że Galaxy Tabs były niezwykle podobne do iPada Apple praktycznie pod każdym względem.

Chociaż sąd początkowo zabronił sprzedaży Galaxy Tabs w całej UE, decyzja ta została tymczasowo unieważniona, a Galaxy Tab zostanie zakazany na razie tylko w Niemczech. To zadaje poważny cios planom Samsunga polegającym na strąceniu Apple z piedestału tabletów przed IFA – największymi na świecie targami elektroniki w Berlinie, na których Samsung przygotowuje się do zaprezentowania publiczności kilku nowych urządzeń.

Postaramy się jak najlepiej informować Cię o najnowszych wydarzeniach z niemieckiej sali sądowej.

0 Shares:
You May Also Like