Samsung Galaxy S debiutuje w Europie, „Ląduje wkrótce” w USA

Poinformowałem dwa tygodnie temu, że telefon został wystawiony na Amazon.de za 650 euro, ale cena ta została obniżona do 499,97 euro z 8 GB pamięci i 534,59 euro za 16 GB pamięci.

AndroidandMe pisał o premierze telefonu w Europie, mówiąc:

Samsung Galaxy S trafił do sprzedaży w Wielkiej Brytanii w zeszłym tygodniu, a Samsung zorganizował w weekend ogromną imprezę inauguracyjną dla telefonu w Zurychu w Szwajcarii. Udało nam się znaleźć klip na YouTube, który daje dość krótki przegląd całego wydarzenia.

CNET podobno otrzymał od Samsunga paczkę, która zawierała zwiastun (na zdjęciu poniżej) dotyczący Galaxy S. Ponieważ zwiastuny trafiają już do głównych serwisów informacyjnych w USA, trudno sobie wyobrazić, że do premiery minie więcej niż miesiąc.

Oto komunikat prasowy Samsunga zaczerpnięty z MobileCrunch:

Samsung Galaxy S wprowadza na rynek z wiodącymi w branży innowacjami technologicznymi

Ponad 100 operatorów na całym świecie wybiera Samsung Galaxy S jako kluczowy czynnik napędzający rynek smartfonów

ZURICH, Szwajcaria – 2 czerwca 2010 r. – Samsung Electronics Co. Ltd., wiodący dostawca telefonów komórkowych, ogłosił dziś wprowadzenie na rynek Samsung Galaxy S (model: GT-I9000), smartfona nowej klasy, który zapewni bogactwo inteligentnych , wciągające i zintegrowane środowiska dla użytkowników. Samsung Galaxy S zmieni sposób myślenia o smartfonach.

Samsung Galaxy S został bardzo dobrze przyjęty przez sprzedawców i operatorów na całym świecie; w rzeczywistości ponad 100 operatorów telefonii komórkowej na całym świecie wybrało Galaxy S jako kluczowy czynnik napędzający rynek smartfonów. Dostępny w całej Europie w momencie premiery, Galaxy S pojawi się w pozostałej części świata, w tym w Stanach Zjednoczonych, jeszcze w tym roku.

„Samsung Galaxy S z systemem Android wyznaczy nowy standard dla smartfonów, a entuzjazm, jaki obserwujemy ze strony operatorów i sprzedawców detalicznych tego urządzenia, jest tego dowodem” – powiedział JK Shin, prezes i szef działu komunikacji mobilnej. „Samsung Galaxy S to idealne urządzenie dla ludzi ze wszystkich zakątków świata, którzy chcą tej dodatkowej przewagi; być bardziej efektywnym, produktywnym, lepiej połączonym i zgodnym ze swoim inteligentnym życiem – zarówno osobistym, jak i zawodowym – a wszystko to w bardzo łatwy i prosty sposób. Jesteśmy przekonani, że to urządzenie odniesie duży sukces na każdym rynku”.

W ramach dążenia Samsunga do demokratyzacji rynku smartfonów, Galaxy S będzie flagowym modelem w gamie smartfonów, którą Samsung wprowadzi w tym roku. Zaoferuje również większe możliwości deweloperom i nowe źródła przychodów dla operatorów. JK Shin kontynuował: „Każdy skorzysta z tego rewolucyjnego nowego urządzenia: od konsumenta z telefonem w dłoni, po twórców aplikacji i wielu globalnych operatorów, którzy zarejestrowali się, aby wspierać Galaxy S. To naprawdę jest telefon dla cały ekosystem.”

Wyposażony w olśniewająco jasny 4-calowy ekran Super AMOLED firmy Samsung i procesor aplikacji 1 GHz, Samsung Galaxy S z systemem Android™ został zaprojektowany, aby zapewniać wciągające, inteligentne i zintegrowane wrażenia, z mocą wzbogacania życia ludzi dzięki najlepszym w swojej klasie usługom i technologie. Wprowadzi ludzi w koncepcję „inteligentnego życia” – doświadczenia ze smartfonem, które jest proste, zorganizowane i zintegrowane; taki, który wzbogaca życie użytkowników.

Galaxy S jest wyposażony w superszybki interfejs użytkownika TouchWiz 3.0 firmy Samsung, który zapewnia użytkownikom natychmiastowy dostęp do mobilnego życia. Smart Life jest dodatkowo możliwe dzięki intuicyjnym, zintegrowanym funkcjom, w tym usłudze wprowadzania tekstu Swype, bogatej przeglądarce rzeczywistości rozszerzonej, Layar i zaawansowanym funkcjom usług lokalizacyjnych (LBS).

Ponad 50 000 aplikacji z Android Market i Samsung Apps pozwoli użytkownikom jeszcze bardziej zwiększyć korzyści i emocje związane z korzystaniem ze smartfonów. Użytkownicy mają dostęp do usług mobilnych Google, takich jak wyszukiwarka Google, Gmail i Mapy Google.

Najważniejsze cechy Galaxy S

* eBook: zapewnia najlepsze w swojej klasie wrażenia z czytania przez telefon. Konfigurowalne czcionki, łatwe wyszukiwanie tekstu i intuicyjne zarządzanie listą książek zapewniają wygodne i spersonalizowane wrażenia z czytania.
* Wideo HD: Super szybki procesor 1 GHz poprawia funkcje odtwarzania i nagrywania wideo HD na olśniewającym ekranie Super AMOLD.
* Daily Briefing: Zapewnia natychmiastowy dostęp do pogody, wiadomości, akcji i harmonogramu.
* All Share: umożliwia łączność między urządzeniami za pomocą technologii DLNA (Digital Living Network Alliance).
* Rzeczywistość rozszerzona: Pokazuje otoczenie użytkowników i wyświetla informacje o widoku z kamery. Tele-Atlas POI dostarcza więcej informacji niż kiedykolwiek.
* Swype: zapewnia szybki i łatwy sposób wprowadzania tekstu na ekranie podczas podróży.
* Napisz i idź: najpierw zanotuj pomysł, a później wybierz format, taki jak SMS/MMS, e-mail, kalendarz lub notatka.
* ThinkFree: aplikacje do przeglądania i edycji dokumentów Microsoft Office 2007.
* Inteligentny alarm: budzi się naturalnym dźwiękiem alarmu i automatycznie włączanym światłem wyświetlacza.

Obejrzyj ten film na YouTube przedstawiający inaugurację w Zurychu.

Inne źródła: AndroidandMe, AndroidGuys, MobileCrunch

Obrazy z CNET i AndroidandMe

0 Shares:
You May Also Like