Samsung ogłasza chipy NFC dla urządzeń mobilnych

Samsung ogłosił wczoraj w komunikacie prasowym swoje nowe chipy do komunikacji bliskiego pola (NFC) z wbudowaną pamięcią flash. Technologia NFC została reklamowana kilka tygodni temu przez dyrektora generalnego Google, Erica Schmidta, jako znajdująca się w nadchodzącym telefonie Nexus S.

Technologia NFC jest przydatna jako środek bezprzewodowy do, jak to ujął Samsung, „przesyłania zaszyfrowanych informacji między urządzeniami mobilnymi lub między urządzeniami mobilnymi a innymi stacjonarnymi urządzeniami obsługującymi NFC, takimi jak kioski”, lub, jak wykazał pan Schmidt, dowolnym przedmiotem z wewnątrz chip NFC.

Technologia NFC jest reklamowana jako przyszłość płatności elektronicznych, ponieważ działa na bardzo krótkim zasięgu (około 4 cali) i może mieć przyszłość jako zamiennik kart kredytowych, taryf, automatycznego otwierania programów i wyszukiwania informacji.

Samsung wyraźnie wspomina, że ​​spodziewa się masowej produkcji swoich chipów NFC w pierwszym kwartale 2011 roku. Jest to szczególnie interesujące, ponieważ osoby, które zwracają uwagę na plotki o Nexusie S, wiedzą, że telefon ma zostać wydany z chipem NFC w środku.

To, czy Samsung będzie używał własnego chipa w Nexusie S, nie jest jeszcze jasne. Nie jest jeszcze jasne, czy produkcja chipa do Nexusa S kwalifikuje się jako „produkcja masowa”, ale zaczynam odnosić wrażenie, że w tym momencie będziemy czekać na Nexusa S przez co najmniej kolejny miesiąc.

Obraz z Engadget

0 Shares:
You May Also Like