Samsung zapowiada Orion, dwurdzeniowy procesor 1GHz

Engadget pisze, że nowy chipset będzie zawierał możliwość „kodowania i dekodowania wideo 1080p przy 30 klatkach na sekundę, wbudowanego GPS, natywnego kontrolera trzech wyświetlaczy i wbudowanego interfejsu HDMI 1.3a”. Następnie wyjaśniają, że kontroler potrójnego wyświetlacza i interfejs HDMI 1.3a oznaczają, że urządzenie korzystające z tych chipsetów powinno być w stanie obsługiwać dwa wyświetlacze na urządzeniu, a także trzeci za pomocą kabla HDMI.

AndroidandMe pisze, że trudno powiedzieć, czy najbardziej wydajnym chipsetem będzie Orion Samsunga, czy Tegra 2 od Nvidii:

NVIDIA twierdzi również, że wydajność graficzna jest 5 razy większa niż w przypadku jednordzeniowych procesorów poprzedniej generacji, więc ciekawie będzie zobaczyć, jak te dwa procesory zmierzą się ze sobą i dowiedzieć się, kto jest na szczycie. Niewiele wiadomo o pełnej architekturze NVIDIA Tegra 2 system-on-chip, ale Samsung mógłby mieć przewagę dzięki modyfikacjom, które wprowadził do referencyjnego projektu ARM Cortex-A9. Samsung wprowadził kilka bonusów, takich jak 1 MB pamięci podręcznej L2, aby zoptymalizować wydajność przetwarzania procesora, dodał obsługę pamięci DDR3 i ma wbudowany natywny kontroler z trzema wyświetlaczami.

Phandroid dodaje, że Orion „jest również projektowany na matrycy 45 nm o niskim poborze mocy, co oznacza, że ​​żywotność baterii może nie zostać zmniejszona w porównaniu ze stosunkowo słabszymi dzisiejszymi chipsetami. Chipset powinien zostać dostarczony jeszcze w tym roku do wybranych producentów”.

Android Central wspomina, że ​​LG planuje używać Tegra 2 w niektórych swoich przyszłych urządzeniach.

Przejdź do Business Wire, aby zapoznać się z całą informacją prasową firmy Samsung.

Inne źródła: AndroidandMe, Android Central, Engadget, Phandroid

Obraz z Android Central

0 Shares:
You May Also Like